Шахрайство у складі організованої групи осіб – підозрюються четверо чернігівців
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури чотирьом мешканцям Чернігова повідомлено про підозру за фактом скоєння шахрайства організованою групою осіб (ч. 4 ст. 190 КК України).
Досудовим слідством встановлено, що у 2021 році четверо мешканців Чернігова у складі організованої групи шахрайським шляхом за схемою «Ваш родич у біді» заволоділи грошима одинадцяти чернігівців похилого віку. Їм вдалося виманити у громадян майже 400 тисяч гривень.
Досудове слідство, яке проводить слідче управління ГУНП в Чернігівській області, триває.
В цілому в 2021 році в Чернігівській області правоохоронці зареєстрували 25 кримінальних проваджень за фактами шахрайства саме по схемі «Ваш родич у біді». Жертвами зловмисників стали десятки довірливих чернігівців переважно похилого віку. Минулого і на початку поточного року до суду направлено з обвинувальними актами 15 кримінальних проваджень даної категорії.
Примітка Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.