Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 09:46:37

Про впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

22.11.2012   10:05Агенцiя

Артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області. Артеріальна гіпертензія та її ускладнення – одна з найчастіших причин інвалідності й смерті.

Діагностика гіпертонічної хвороби не потребує великих затрат, а лікування, завдяки державній підтримці та наявності якісних та ефективних препаратів, стане доступним для всіх верств населення.

На даний час як в Україні, так і в області впроваджується пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, метою якого є поліпшення прихильності хворих до систематичного, постійного лікування та підвищення його ефективності.

Реалізація пілотного проекту дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя мільйонам наших громадян, знизити рівень інвалідності та підвищити працездатність, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров’я та дасть змогу попередити ускладнення (інсульт та інфаркт).

В рамках реалізації пілотного проекту аптечними закладами здійснюється відпуск лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами, встановленими державою, тільки за рецептами лікаря. Для отримання рецепта необхідно звернутися в поліклініку за місцем проживання. Виписують рецепти лікарі терапевти, педіатри, кардіологи та сімейні лікарі.

Медики в черговий раз наголошують: не потрібно займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря, який надасть кваліфіковану консультацію, призначить ефективні ліки, індивідуальну схему лікування та випише рецепт.

Ліки за референтними цінами по рецептах лікарів відпускаються мережею аптек:
– для жителів Бобровицького району – ТОВ “Бобровицька центральна районна аптека № 80” (17400, м. Бобровиця, вул. Лужицька, 14);
– для жителів Ніжинського району – Ніжинська районна аптека “Медикус” (16611, м. Ніжин, вул. Семашка, 8);
– для жителів Чернігівського району – ТОВ “Аптека 180” (14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 112-А);
– для жителів усіх інших районів та міст ліки відпускаються мережею аптечних закладів КП “Ліки України”.

Жителі області можуть звертатися з питаннями, що виникають, на “гарячі” телефонні лінії: тел.046-2-660-819 та тел.046-22-4-80-90, які працюють з 8.00 год. до 18.00 год.


Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи УОЗ ОДА Галина Лисенко

Останні новини Чернігівщини

Прес-конференція про початок дня голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" 09:10

25 вересня о 9.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" розпочалася пресконференція про початок дня голосування у Чернігівській області

Сьогодні - вибори до місцевих рад

Сьогодні - вибори до місцевих рад 07:40

25 жовтня в Україні проводять вибори до органів місцевого самоврядування. Громадяни будуть обирати депутатів до місцевих рад та мерів своїх населених пунктів. Голосування розпочинається о 08:00 і триватиме до 20:00. Потім виборчі дільниці закриються й розпочнеться підрахунок голосів.

25 жовтня - День автомобіліста

25 жовтня - День автомобіліста 07:27

День автомобіліста святкують в останню неділю жовтня. Святкують День працівника автотранспорту, або, як його ще називають - День водія - не тільки ті шофери, хто сидить за кермом.