Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 грудня, 07:02:43

Про впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

22.11.2012   10:05Агенцiя

Артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області. Артеріальна гіпертензія та її ускладнення – одна з найчастіших причин інвалідності й смерті.

Діагностика гіпертонічної хвороби не потребує великих затрат, а лікування, завдяки державній підтримці та наявності якісних та ефективних препаратів, стане доступним для всіх верств населення.

На даний час як в Україні, так і в області впроваджується пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, метою якого є поліпшення прихильності хворих до систематичного, постійного лікування та підвищення його ефективності.

Реалізація пілотного проекту дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя мільйонам наших громадян, знизити рівень інвалідності та підвищити працездатність, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров’я та дасть змогу попередити ускладнення (інсульт та інфаркт).

В рамках реалізації пілотного проекту аптечними закладами здійснюється відпуск лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами, встановленими державою, тільки за рецептами лікаря. Для отримання рецепта необхідно звернутися в поліклініку за місцем проживання. Виписують рецепти лікарі терапевти, педіатри, кардіологи та сімейні лікарі.

Медики в черговий раз наголошують: не потрібно займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря, який надасть кваліфіковану консультацію, призначить ефективні ліки, індивідуальну схему лікування та випише рецепт.

Ліки за референтними цінами по рецептах лікарів відпускаються мережею аптек:
– для жителів Бобровицького району – ТОВ “Бобровицька центральна районна аптека № 80” (17400, м. Бобровиця, вул. Лужицька, 14);
– для жителів Ніжинського району – Ніжинська районна аптека “Медикус” (16611, м. Ніжин, вул. Семашка, 8);
– для жителів Чернігівського району – ТОВ “Аптека 180” (14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 112-А);
– для жителів усіх інших районів та міст ліки відпускаються мережею аптечних закладів КП “Ліки України”.

Жителі області можуть звертатися з питаннями, що виникають, на “гарячі” телефонні лінії: тел.046-2-660-819 та тел.046-22-4-80-90, які працюють з 8.00 год. до 18.00 год.


Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи УОЗ ОДА Галина Лисенко

Останні новини Чернігівщини

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році

Пільгова іпотека для військових на Чернігівщині: як працює програма «єОселя» у 2025-2026 році 11:36

У 2025 році військовослужбовці з Чернігівщини можуть скористатися державною програмою доступного житла «єОселя» на оновлених умовах.

На Чернігівщині судитимуть підприємця за несплату понад 4,6 мільйона гривень податків 10:39

Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо підприємця, який організував протиправну схему, що дозволила йому ухилитися від сплати податків на суму в понад 4,6 мільйона гривень.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 6 осіб постраждали.

17 грудня: цей день в Україні і світі

17 грудня: цей день в Україні і світі 08:56

День 1393 Російська агресія - Day 1393 Russian aggression

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини