Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:09:24

Про впровадження пілотного проекту державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою

22.11.2012   10:05Агенцiя

Артеріальна гіпертензія є одним з найпоширеніших захворювань серед населення. Майже у кожної третьої дорослої людини відмічається підвищений артеріальний тиск. Щорічно це захворювання виявляється більш, ніж у 20 тисяч мешканців області. Артеріальна гіпертензія та її ускладнення – одна з найчастіших причин інвалідності й смерті.

Діагностика гіпертонічної хвороби не потребує великих затрат, а лікування, завдяки державній підтримці та наявності якісних та ефективних препаратів, стане доступним для всіх верств населення.

На даний час як в Україні, так і в області впроваджується пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, метою якого є поліпшення прихильності хворих до систематичного, постійного лікування та підвищення його ефективності.

Реалізація пілотного проекту дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя мільйонам наших громадян, знизити рівень інвалідності та підвищити працездатність, а постійне систематичне лікування покращить стан здоров’я та дасть змогу попередити ускладнення (інсульт та інфаркт).

В рамках реалізації пілотного проекту аптечними закладами здійснюється відпуск лікарських засобів для лікування гіпертонічної хвороби за зниженими цінами, встановленими державою, тільки за рецептами лікаря. Для отримання рецепта необхідно звернутися в поліклініку за місцем проживання. Виписують рецепти лікарі терапевти, педіатри, кардіологи та сімейні лікарі.

Медики в черговий раз наголошують: не потрібно займатися самолікуванням, необхідно звернутися до лікаря, який надасть кваліфіковану консультацію, призначить ефективні ліки, індивідуальну схему лікування та випише рецепт.

Ліки за референтними цінами по рецептах лікарів відпускаються мережею аптек:
– для жителів Бобровицького району – ТОВ “Бобровицька центральна районна аптека № 80” (17400, м. Бобровиця, вул. Лужицька, 14);
– для жителів Ніжинського району – Ніжинська районна аптека “Медикус” (16611, м. Ніжин, вул. Семашка, 8);
– для жителів Чернігівського району – ТОВ “Аптека 180” (14027, м. Чернігів, вул. Шевченка, 112-А);
– для жителів усіх інших районів та міст ліки відпускаються мережею аптечних закладів КП “Ліки України”.

Жителі області можуть звертатися з питаннями, що виникають, на “гарячі” телефонні лінії: тел.046-2-660-819 та тел.046-22-4-80-90, які працюють з 8.00 год. до 18.00 год.


Начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги та мобілізаційної роботи УОЗ ОДА Галина Лисенко

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:54

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини