Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 06:18:03

Ладанська громада зекономила на опаленні 5 мільйонів гривень

11.02.2022   16:32Агенцiя

Ладанська територіальна громада від початку опалювального сезону зекономила на опаленні 5 мільйонів гривень: орієнтована вартість плати за газ, враховуючи підняття тарифу, досягала 9 мільйонів гривень, нині – планують витратити 3,5 мільйони, повідомляє Gorod.cn із посиланням на газету «ГАРТ».

Досягти економії в Ладанській тергромаді вдалося завдяки переходу на твердопаливні котли.

Такі встановили в більшості закладів бюджетної сфери: в приміщеннях Центру первинної медико-санітарної допомоги, приміщенні «швидкої» допомоги, школи мистецтв, Центру надання соціальних послуг.

«Мої колеги скаржаться, що в приміщенні жарко, просять врегулювати температуру за допомогою спеціальних термодатчиків на батареях опалення. Минулого року температура була не вище 17 градусів», - розповів директор Ладанського центру первинної медико-санітарної допомоги Олег Кашмире.

В листопаді та грудні минулого року за опалення газом тут заплатили 370 тисяч гривень, за аналогічний період – 187 тисяч гривень за тверде паливо.

На тверде паливо в Ладанській громаді вирішили перейти після того як почули про нові тарифи на газопостачання. З цією метою запросили спеціалістів для консультації, почали шукати інвестиційну програму і фірму, яка потенційно готова побудувати твердопаливні котельні та в наслідку надавала послуги із постачання тепла.

«Вийшли на товариство «Тригран компані», підписали з ними меморандум про співпрацю. Будівництво тривало 2 місяці. Одна котельня – модульна, яку побудували із нуля із металічних конструкцій, другу – переобладнали із підсобного приміщення. В кожній – по два твердопаливні котли», - розповів голова Ладанської тергромади Роман Ювченко.

Він також додав, за попередніми підрахунками загальна сума витрат становитиме для громади складе 3-3,5 млн гривень, із газопостачанням вона була би в межах 9 мільйонів.

«Економія очевидна – 5 мільйонів. Ці кошти ми спрямуємо на благоустрій громади», - сказав Роман Ювченко.

Дрова та пелети закупає фірма, яка обслуговує котельня. Вона також співпрацює із КП «Ладан-Послуга» та використовує для опалення аварійні дерева.

В громаді також планують відмовитися від централізованого опалення та шукати якісну альтернативу.


http://priluki.city

Останні новини Чернігівщини

 Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу

Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21

Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру

Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19

З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.

Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17

Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:33

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

17 березня: цей день в Україні і світі

17 березня: цей день в Україні і світі 09:30

День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression