В Україні змінили тривалість амбулаторного та стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19
«Особливістю першої цьогорічної хвилі COVID-19 є зростання кількості інфікованих і помірна кількість госпіталізацій з причини коронавірусної хвороби. За таких умов основний удар у цій хвилі беруть на себе лікарі та працівники первинної медичної допомоги. Тому управлінські рішення на рівні Міністерства охорони здоров’я направлені наразі на їх підтримку», — розказав Віктор Ляшко.

Так, МОЗ внесено зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Зокрема, рекомендовано скорочення мінімальної тривалості лікування безсимптомних пацієнтів з COVID-19 до 5 днів із дати появи перших симптомів або з дати взяття матеріалу на дослідження. Це дозволяє зменшити термін перебування під медичним наглядом пацієнтів, які мають легкий перебіг хвороби.
«Дані останніх досліджень показують, що більшість випадків передачі коронавірусної хвороби відбувається за 1–2 дні до появи симптомів, а також у наступні 2–3 дні після їх появи. До того ж штам «Омікрон» має значно менший інкубаційний період у порівнянні з іншими варіантами вірусу», – зауважив міністр.
Раніше пацієнт мав перебувати на ізоляції не менше ніж 10 днів від дати появи симптомів або ж від дати взяття матеріалу на тестування. Повторне тестування на COVID-19 також слід було проводити не раніше ніж 10 днів із часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.
Наразі самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їхньої появи або від дати отримання позитивного результату тестування. При цьому робити ПЛР-тест для завершення самоізоляції не обов’язково.
Також тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був засвідчений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.
Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було засвідчення ПЛР-методом.
Також внесли зміни й в порядок відстеження контактних осіб захворілих на Covid-19. В умовах «червоного» рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання.
Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, наприклад, лікарні та установи довготривалого догляду.
Особи, які отримали повний курс щеплення та ревакцинацію, вважатимуться контактами низького ризику.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).