Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 10:46:00

На Чернігівщині тривають заходи з ліквідації спалаху африканської чуми свиней

07.02.2022   15:37Агенцiя

Фахівці структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області продовжують здійснювати комплекс заходів, спрямованих на ліквідацію вогнища африканської чуми свиней, виявленого у ТОВ «Добрянкаінвестліс».

Нині тривають організаційні заходи з ліквідації і недопущення розповсюдження вірусу АЧС відповідно до розробленого Плану та Інструкції з профілактики і боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 року №111.

Згідно з рішенням ДНПК при Чернігівській РДА №2 від 24.01.2022 зоною епізоотичного вогнища визначено територію мисливських угідь ТОВ «Добрянкаінвестліс» Олександрівського лісництва (64 квартал). Також встановлено зону захисту, яка охоплює територію лісових та мисливських угідь, що безпосередньо межують з епізоотичним вогнищем у радіусі 3 кілометрів. Територія радіусом 10 кілометрів від зовнішніх меж зони захисту визначена як зона спостереження. До неї потрапили такі села Чернігівського району, як Лавинь Ріпкинської та Залісся, Перерост і Черецьке – Городнянської територіальних громад.

Для роботи в епізоотичному вогнищі створені 8 робочих груп, котрі займаються встановленням чисельності та проведенням депопуляції диких кабанів у мисливському господарстві ТОВ «Добрянкаінвестліс». Навколо 64 кварталу ТОВ «Добрянкаінвестліс» розмішені шлагбауми та інформаційні таблички «Карантин АЧС». Заборонено рух населення через вогнище та зону захисту. Крім того, проводяться обходи угідь мисливського господарства ТОВ «Добрянкаінвестліс» для виявлення трупів диких кабанів з метою їх утилізації (трупів не виявлено). За період встановленого карантину відстріляно та утилізовано шляхом спалювання 10 туш диких свиней.

Фахівці державної ветмедицини забезпечують дезінфекцію місць доставки туш тварин, транспорту, задіяного під час виконання заходів, спецодягу і спецвзуття спеціалістів по завершенні роботи та перед виходом із території мисливських угідь (продезінфіковано 16 об’єктів загальною площею 90 м²).

Також здійснено облік усього поголів’я свиней, що утримуються у господарствах населених пунктів зони нагляду (загалом 29 голів).

Заходи з ліквідації спалаху АЧС тривають.


ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня

Більше ворожих обстрілів чернігівського прикордоння: ситуація за минулу добу станом на ранок 6 липня 09:52

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 6 липня 2022 року.

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток

У чернігівських тролейбусах запрацює пересадковий квиток 09:50

Із 7 липня у чернігівських тролейбусах впроваджується пересадковий квиток. Це дасть змогу користувачам громадського електротранспорту здійснювати пересадку на будь-який інший тролейбусний маршрут впродовж 30 хвилин.

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни

В Україні створили платформу доказової інформації про здоров’я під час війни 08:48

Команда організації INSCIENCE за підтримки Світового банку та Швейцарії створила платформу “Бережи себе”, яка присвячена темі здоров’я під час війни.

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж

У Чернігові піротехніки ДСНС розміновують міський пляж "Золотий берег" 08:00

Впродовж 4-5 липня у Чернігові на міському пляжі "Золотий берег" водолази та сапери ДСНС провели обстеження берегової зони, прилеглої до пляжу місцевості та акваторії дна річки Десна на наявність боєприпасів, які можуть залишитись після масивних авіаційних та артилерійських обстрілів російськими військами.

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині

Переселенець з Луганщини знайшов роботу на Чернігівщині 07:54

Через повномасштабну війну в Україні чимало людей покинули рідні домівки і перебралися у порівняно безпечні населені пункти, подалі від постійних обстрілів. Перше, чого вони потребують – це житло і робота. Працевлаштуватись переселенцям допомагає служба зайнятості.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини