Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 грудня, 10:53:54

Фахівці структурних підрозділів Держпродспоживслужби обговорюють питання безпечного водопостачання населення

04.02.2022   14:09Агенцiя

3 лютого фахівці Прилуцького управління Держпродспоживслужби спільно з представниками органів місцевого самоврядування Прилук і Прилуцького району та працівниками підприємств питного водопостачання обговорили питання щодо забезпечення населення якісною і безпечною для здоров’я людини питною водою.

 Зокрема, йшлося про стан джерел централізованого і нецентралізованого питного водопостачання та здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами господарювання відповідно до технологічного регламенту з подальшим наданням результатів до Прилуцького територіального підрозділу Держпродспоживслужби.

Учасники зустрічі також говорили про забезпечення суб’єктами господарювання виробництва питної води відповідно до регламентів або інших документів з описом технологічного процесу, які пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу та отримали позитивний висновок і про належне облаштування і утримання першого поясу санітарної охорони водозабору на всіх господарсько-питних водогонах незалежно від їх підпорядкування або типу джерела водопостачання.

А фахівці Куликівського управлінні Держпродспоживслужби взяли участь у засіданні комісії ТЕБ та НС щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році і готовність підприємств централізованого питного водопостачання. На зібранні затверджено  План дій організацій і підприємств, виконкому селищної ради щодо підготовки до безпечного пропуску весняного льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2022 року на території Куликівського територіальної громади.

На керівників підприємств централізованого питного водопостачання  покладено обов’язки підтримувати у належному стані водогони та контролювати якість питної води.

Про стан централізованого і нецентралізованого питного водопостачання населення на території Добрянської громади та готовність закладів підвищеного епідемічного ризику до роботи в період можливого підтоплення населених пунктів навесні цього року йшлося також на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС Чернігівського району. Враховуючи ймовірність підтоплення або часткового відрізання внаслідок весняної повені населених пунктів, для недопущення спалахів  інфекційних  хвороб  серед  населення,  які  передаються  водним шляхом, насамперед гострих кишкових інфекцій (ротавірусний гастроентероколіт, дизентерія, черевний тиф, паратифи, холера, вірусний гепатит А) та зараження людей паразитарними захворюваннями (лямбліозом, аскаридозом, трихурозом тощо), запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей (лептоспіроз, туляремія, ієрсиніоз), що передаються від мишоподібних гризунів, надані відповідні рекомендації. Зокрема, на  підтоплених  та  відрізаних  територіях  населених  пунктів провести чищення і дезінфекцію джерел нецентралізованого  питного водопостачання,  що  були  підтоплені,  після  повернення  рівня  ґрунтових  вод  до  доповеневого  рівня, забезпечити лабораторний контроль  за  показниками  безпечності та якості  питної  води  із  джерел  нецентралізованого питного водопостачання згідно  з вимогами Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), а також провести дератизаційні заходи на цих територіях.

 

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини