Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 00:41:45

Фахівці структурних підрозділів Держпродспоживслужби обговорюють питання безпечного водопостачання населення

04.02.2022   14:09Агенцiя

3 лютого фахівці Прилуцького управління Держпродспоживслужби спільно з представниками органів місцевого самоврядування Прилук і Прилуцького району та працівниками підприємств питного водопостачання обговорили питання щодо забезпечення населення якісною і безпечною для здоров’я людини питною водою.

 Зокрема, йшлося про стан джерел централізованого і нецентралізованого питного водопостачання та здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами господарювання відповідно до технологічного регламенту з подальшим наданням результатів до Прилуцького територіального підрозділу Держпродспоживслужби.

Учасники зустрічі також говорили про забезпечення суб’єктами господарювання виробництва питної води відповідно до регламентів або інших документів з описом технологічного процесу, які пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу та отримали позитивний висновок і про належне облаштування і утримання першого поясу санітарної охорони водозабору на всіх господарсько-питних водогонах незалежно від їх підпорядкування або типу джерела водопостачання.

А фахівці Куликівського управлінні Держпродспоживслужби взяли участь у засіданні комісії ТЕБ та НС щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році і готовність підприємств централізованого питного водопостачання. На зібранні затверджено  План дій організацій і підприємств, виконкому селищної ради щодо підготовки до безпечного пропуску весняного льодоходу, повені та дощових паводків у весняний період 2022 року на території Куликівського територіальної громади.

На керівників підприємств централізованого питного водопостачання  покладено обов’язки підтримувати у належному стані водогони та контролювати якість питної води.

Про стан централізованого і нецентралізованого питного водопостачання населення на території Добрянської громади та готовність закладів підвищеного епідемічного ризику до роботи в період можливого підтоплення населених пунктів навесні цього року йшлося також на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС Чернігівського району. Враховуючи ймовірність підтоплення або часткового відрізання внаслідок весняної повені населених пунктів, для недопущення спалахів  інфекційних  хвороб  серед  населення,  які  передаються  водним шляхом, насамперед гострих кишкових інфекцій (ротавірусний гастроентероколіт, дизентерія, черевний тиф, паратифи, холера, вірусний гепатит А) та зараження людей паразитарними захворюваннями (лямбліозом, аскаридозом, трихурозом тощо), запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей (лептоспіроз, туляремія, ієрсиніоз), що передаються від мишоподібних гризунів, надані відповідні рекомендації. Зокрема, на  підтоплених  та  відрізаних  територіях  населених  пунктів провести чищення і дезінфекцію джерел нецентралізованого  питного водопостачання,  що  були  підтоплені,  після  повернення  рівня  ґрунтових  вод  до  доповеневого  рівня, забезпечити лабораторний контроль  за  показниками  безпечності та якості  питної  води  із  джерел  нецентралізованого питного водопостачання згідно  з вимогами Державних санітарних норм і правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), а також провести дератизаційні заходи на цих територіях.

 

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини