Як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней
У територіальних підрозділах Держпродспоживслужби Чернігівщини вирішують, як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней.

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення та мінімізації їх наслідків під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році Коропським управлінням Держпродспоживслужби проведено нараду з представниками органів місцевого самоврядування та керівництвом комунального підприємства «Вода» Коропської селищної ради.
Зверталась увага на якість та безпечність питної води, нові норми до води питної, призначеної для споживання людиною, зазначені в ДСанПіН 2.2.4-171-10, що з 01 січня 2022 року набрали чинності. Наголошувалося, що слід розробити і здійснювати санітарні і протиепідемічні заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на потерпілих від паводка територіях, зокрема щодо безперебійного водопостачання і водовідведення, забезпечити належне облаштування та утримання першого поясу зон санітарної охорони водозабору на всіх господарсько-питних водогонах, для захисту від забруднення ґрунтових вод провести упорядкування сміттєзвалищ на територіях, що, ймовірно, можуть бути підтоплені.
Попередньо визначені населені пункти, які можуть бути підтоплені або відрізані внаслідок повені та дощових паводків у весняний період 2022 року (при найвищому рівні підняття поверхневих вод можливе підтоплення незначної території в смт Короп (вул. Лугова, вул. Заливна, кількість населення, що підлягає евакуації - 56 чоловік, та порушення транспортного сполучення з селами Дрібці (проживає 5 осіб) і Лиса Гора (постійних жителів немає).
Надано рекомендації щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях та рекомендації населенню.
Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на територіях, де можливе виникнення небезпечних явищ , викликаних повенями та паводками , зокрема щодо безперебійного водопостачання та водовідведення і недопущення виникнення епідемічних ускладнень серед населення, в тому числі питання профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь, йшлося на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Семенівській міській раді. Фахівці територіального підрозділу Держпродспоживслужби зосередили увагу на питаннях санітарного стану централізованих та децентралізованих об’єктів водопостачання і забезпечення виробничого лабораторного контролю якості питної води суб’єктами господарювання.
Проведення спільної наради за участю представників органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання - підприємств питного водопостачання ініціювали спеціалісти Варвинського управління Держпродспоживслужби. Зокрема, йшлося про здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання відповідно до технічного регламенту та надання результатів виробничого контролю до територіального підрозділу Держпродспоживслужби.
А на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС Мринської об’єднаної територіальної громади, яке пройшло за участю представників Носівського управління Держпродспоживслужби, ухвалено рішення про розробку та погодження технічного регламенту виробництва питної води.
ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.