Як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней
У територіальних підрозділах Держпродспоживслужби Чернігівщини вирішують, як зберегти безперебійне і безпечне водопостачання населення під час ймовірних повеней.

З метою попередження епідемічних ускладнень серед населення та мінімізації їх наслідків під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році Коропським управлінням Держпродспоживслужби проведено нараду з представниками органів місцевого самоврядування та керівництвом комунального підприємства «Вода» Коропської селищної ради.
Зверталась увага на якість та безпечність питної води, нові норми до води питної, призначеної для споживання людиною, зазначені в ДСанПіН 2.2.4-171-10, що з 01 січня 2022 року набрали чинності. Наголошувалося, що слід розробити і здійснювати санітарні і протиепідемічні заходи щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на потерпілих від паводка територіях, зокрема щодо безперебійного водопостачання і водовідведення, забезпечити належне облаштування та утримання першого поясу зон санітарної охорони водозабору на всіх господарсько-питних водогонах, для захисту від забруднення ґрунтових вод провести упорядкування сміттєзвалищ на територіях, що, ймовірно, можуть бути підтоплені.
Попередньо визначені населені пункти, які можуть бути підтоплені або відрізані внаслідок повені та дощових паводків у весняний період 2022 року (при найвищому рівні підняття поверхневих вод можливе підтоплення незначної території в смт Короп (вул. Лугова, вул. Заливна, кількість населення, що підлягає евакуації - 56 чоловік, та порушення транспортного сполучення з селами Дрібці (проживає 5 осіб) і Лиса Гора (постійних жителів немає).
Надано рекомендації щодо заходів з профілактики інфекційних хвороб, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях та рекомендації населенню.
Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення на територіях, де можливе виникнення небезпечних явищ , викликаних повенями та паводками , зокрема щодо безперебійного водопостачання та водовідведення і недопущення виникнення епідемічних ускладнень серед населення, в тому числі питання профілактики гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь, йшлося на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Семенівській міській раді. Фахівці територіального підрозділу Держпродспоживслужби зосередили увагу на питаннях санітарного стану централізованих та децентралізованих об’єктів водопостачання і забезпечення виробничого лабораторного контролю якості питної води суб’єктами господарювання.
Проведення спільної наради за участю представників органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання - підприємств питного водопостачання ініціювали спеціалісти Варвинського управління Держпродспоживслужби. Зокрема, йшлося про здійснення виробничого контролю якості питної води суб’єктами господарювання, що надають послуги з централізованого водопостачання відповідно до технічного регламенту та надання результатів виробничого контролю до територіального підрозділу Держпродспоживслужби.
А на засіданні комісії з питань ТЕБ і НС Мринської об’єднаної територіальної громади, яке пройшло за участю представників Носівського управління Держпродспоживслужби, ухвалено рішення про розробку та погодження технічного регламенту виробництва питної води.
ГУ Держпродспоживслужби у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 14:10
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння грошима пенсіонерки в Чернігові.
Рада ветеранів при Чернігівській ОДА: завершено прийом заяв 13:38
На Чернігівщині триває формування оновленого складу Ради ветеранів при обласній державній адміністрації.