До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС
Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) розглядає Прилуки як потенційне місто для передислокації військових частин, розміщених в зоні ООС.
Про це у сесійній залі Прилуцької міської ради розповів в.о начальника Прилуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Іван Черняк, повідомляє ТК «ТІМ».
«Була створена комісія, яка їздить по всій Україні, по Чернігівській області: шукають місце для розміщення військової частини, яка вже діюча, це приблизно від 3 до 4 тисяч особового складу цієї частини на постійній основі. Не знаю які критерії були, але вчора (26.01) було обране наше місто Прилуки», - сказав він.
Всі фінансові витрати із облаштування інфраструктури для майбутньої військової частини здійснять США. Від Прилуцької міської ради потрібен дозвіл на можливість розгляду та земельна ділянка.
«П’ять гектарів для побудові інфраструктури: житлові будинки, дитячий садок, школа, стадіон. Всі проекти будуть погоджені із місцевими органами влади», - додав Іван Черняк.
Загалом необхідно знайти та виділити 10 гектарів на території міста та 30 гектарів за межами для можливої бойової підготовки.
«Якщо ми дотримаємось таких критеріїв наше місто буде розглядатись як можливе для розміщення такої військової частини і створення відповідних умов. Кошти – все за рахунок США. Програма ця дуже швидко буде реалізована, якщо рішення таке прийняте, протягом півроку все будівництво майже буде закінчено», - сказав Іван Черняк.
РНБО відмітило Прилуки серед інших населених пунктів Чернігівської та Полтавської областей та наразі працює в Черкаській, додав в.о начальника Прилуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Міський голова Ольга Попенко підтримала дану ініціативу РНБО.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:00
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
26 лютого: цей день в Україні і світі 08:59
День 1464 Російська агресія - Day 1464 Russian aggression
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.