Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 липня, 01:09:52

На Чернігівщині державні інспектори ветмедицини проводять активну роботу у зоні спалаху АЧС

28.01.2022   09:56Агенцiя

Після виявлення вірусу африканської чуми свиней у пробах, взятих від дикого кабана, впольованого у мисливських угіддях ТОВ «Добрянкаінвестліс» МУ Олександрівського лісництва, що в Ріпкинській громаді Чернігівського району, спеціалісти державних установ ветмедицини розпочали активну роботу щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації вогнища АЧС.

Рішенням ДНПК при Чернігівській райдержадміністрації від 24 січня були створені робочі групи, які щоденно обстежують території лісових та мисливських угідь з метою виявлення трупів тварин і тварин з невластивою поведінкою, про що негайно повідомляється територіальне управління Держпродспоживслужби, представники ДСНС і Державної екологічної служби для вжиття відповідних заходів. У зоні карантину встановлені попереджувальні таблички.

Проводиться депопуляція диких свиней безпосередньо у вогнищі АЧС, зоні захисту (радіусом 3 км від епізоотичного вогнища) та зоні нагляду (радіусом 10 кілометрів). До останньої, зокрема, потрапили села Лавинь Ріпкинської та Залісся, Перерост і Черецьке Городнянської територіальних громад.

Туші диких кабанів відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 р. № 111, утилізуються  шляхом спалювання у спеціально визначених місцях.

Фахівцями Держпродспоживслужби посилено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, очільників господарств, підприємств, органів місцевого самоврядування, керівників мисливських угідь щодо профілактики та боротьби з АЧС.

Відповідно до п. 2; 4; 5 ст. 4 розділу VІ Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней проводиться облік свинопоголів’я у господарствах всіх форм власності, розташованих у зоні нагляду. У разі виявлення загиблих свиней, або таких, що мають невластиву поведінку, проводиться дезінфекція і дератизація приміщень, де утримуються тварини. Крім того, забороняється переміщення та реалізація свиней і продукції свинарства без відповідних супровідних ветеринарних документів.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини