Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 лютого, 23:37:40

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

25.01.2022   17:14Агенцiя

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

План протиепізоотичних заходів щодо попередження основних заразних хвороб з урахуванням проведеної роботи по діагностичних дослідженнях, щепленнях та обробках виконаний.
Зокрема, протягом минулого року спеціалісти державної ветеринарної медицини області здійснили понад 14 мільйонів щеплень, провели майже 212 тисяч лікувально-профілактичних обробок тварин та більше 1 мільйона діагностичних досліджень.
Крім того, торік проведено 1 засідання ДНПК при Чернігівській обласній державній адміністрації і 30 засідань ДНПК при районних державних адміністраціях та міських радах, на яких розглянуті питання щодо профілактики, недопущення занесення та розповсюдження інфекційних хвороб  тварин, про що ухвалені відповідні рішення.

Станом на 1 січня 2022 року Чернігівська область була благополучною по АЧС.

Спеціалісти державних лікарень ветмедицини області активно працювали у напрямку попередження сказу, здійснюючи профілактичні щеплення  у населених пунктах. Зокрема, щеплено антирабічною вакциною майже 17 тисяч голів великої рогатої худоби, близько 14 тисяч собак та понад 123 з половиною тисячі котів, 76 голів дрібної рогатої худоби, 39 коней і 20 свиней.

Також із 26 вересня по 18 жовтня минулого року в області проведена пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин за допомогою авіатранспорту (АН-2). Загалом розповсюджено 683 100 доз вакцини на площі 27 324 км2.

Протягом минулого року в регіоні був зареєстрований 1 неблагополучний пункт по сказу собаки в селі Горностаївка Добрянської територіальної громади Чернігівського району.

Відповідно до моніторингу губчастоподібної енцефалопатії ВРХ проведено облік поголів’я великої рогатої худоби старше 36-місячного віку у господарствах різних форм власності, аналіз забою ВРХ на м’ясопереробних підприємствах області і досліджено 5700 проб патологічного матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

 

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.