Гуманітарний вантаж із Німеччини передано до Чернігівської обласної дитячої лікарні
39 функціональних ліжок, які на безоплатній основі були надані спілкою німецько-українського співробітництва «Feine Ukraine» з міста Гамбург, поповнили фонд Чернігівської обласної дитячої лікарні.
![](/uploads/31457-m.jpg)
Це стало можливим завдяки співпраці влади, громадськості та благодійників, повідомила очільниця чернігівського міського громадського об'єднання інвалідів «Шанс» Світлана Федорова. «Шанс» вже більше семи років співпрацює з німецькою організацією «Файна Україна» («Feine Ukraine») з міста Гамбург в напрямку допомоги людям з інвалідністю та малозабезпеченим і соціально незахищеним категоріям громадян Чернігівщини.
– Наприкінці минулого року до Чернігова надійшов гуманітарний вантаж із близько 200 функціональних ліжок. Цей вантаж був сформований та відправлений командою спілки німецько-української співпраці «Файна Україна» в партнерстві з німецькою організацією самаритян «Arbeiter-Samariter-Bund». Після процедури розмитнення частину функціональних ліжок було передано до Чернігівського геріатричного пансіонату, а решту в обласну дитячу лікарню, – сказала Світлана Федорова та відзначила допомогу першого заступника голови обласної ради.
В організації процесу розміщення частини гуманітарного вантажу виникли логістичні питання і за клопотанням Ніни Лемеш було забезпечено тимчасове зберігання частини гуманітарної допомоги у складських приміщеннях під митним контролем для подальшого розподілу відповідно до потреб.
За словами першого заступника голови обласної ради Ніни Лемеш, направити 39 функціональних ліжок до єдиного в області централізованого дитячого лікувально-оздоровлювального закладу для найменших жителів Придесення була ініціатива заступника голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, генерального директора КНП "Сімейна поліклінніка" ЧМР Людмили Овсієнко.
– Фаховий педіатр з активною громадською позицією завжди переймається питаннями медичного забезпечення дітей, які потребують особливого лікування та підтримки, і не лише із Чернігова, а й районів області, – підкреслила перший заступник голови обласної ради.
Коментуючи свою позицію Людмила Овсієнко зазначила, що договори про медичне обслуговування, укладені з Національною службою здоров'я України не передбачають фінансування господарчих витрат, придбання засобів реабілітації, обладнання, меблів, засобів індивідуального догляду хворих, а лікарня для найменших мешканців Чернігівщини потребує найбільших турбот. Оскільки обласна дитяча лікарня – це єдиний заклад в області та Чернігові, який надає стаціонарну допомогу дітям з важкими патологіями та низкою складних захворювань, які потребують інтенсивної терапії, то вкрай необхідно сприяти подальшому розвитку обласного лікувально-оздоровлювального закладу та комфортному перебуванню дітей у ньому.
Присутні висловили слова вдячності німецьким партнерам за неоціненну допомогу та благородну місію.
Відділ інформаційного забезпечення виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.