Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 22:04:07

«Гарячі» питання про Ялівщину

13.01.2022   16:36Агенцiя

Функціонування та розвиток РЛП «Ялівщина» — тема, яка викликає значний інтерес у громадськості. Втім, навіть уже вирішені питання та пройдені етапи формування парку досі провокують різночитання та суперечки. Для роз’яснення ситуації пропонуємо відповіді на найгарячіші запитання про Ялівщину.

1. Як знайти межі регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» на Публічній кадастровій карті України?

Відповідь: на Публічній кадастровій карті України праворуч угорі натискаємо на білий квадрат, де відображаються шари кадастру. Далі натискаємо на «Обмеження у використанні земель» і у м. Чернігові на території, де розташований РЛП «Ялівщина», з’явиться контур малинового кольору – це і є зареєстрована в Державному земельному кадастрі інформація про межі РЛП «Ялівщина» та встановлені обмеження.

Шар на Публічній кадастровій карті України «Природно-заповідний фонд» дає можливість побачити інформацію про РЛП «Ялівщина» у такому вигляді:

Увага: шар «Природно-заповідний фонд» не містить офіційних відомостей Державного земельного кадастру та має інформативний характер. Його створено в рамках інформаційної взаємодії з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Інформація у цей шар внесена на основі  проєкту створення РЛП «Ялівщина», що додавався до рішення обласної ради від 28 березня 2014 року «Про створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

2. Хто є власником земель під парком площею 168,7 га?

Відповідь: територіальна громада міста Чернігова.

РЛП «Ялівщина» створений рішенням обласної ради за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради на площі 168,7 га. З моменту створення (2014 рік) і до сьогодні (2022 рік), відповідно до чинного законодавства України, це є землі комунальної власності територіальної громади міста.

3. Чи є затверджений проєкт землеустрою встановленням меж парку?

Відповідь: так.

«Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7054 га розташованого в м. Чернігові в адміністративних межах Чернігівської міської ради» розроблений відповідно до статті 47 Закону України «Про землеустрій».

ПЛАН МЕЖ РЛП «Ялівщина»Згідно з положеннями цієї статті, такі проєкти розробляються з метою збереження природного різноманіття ландшафтів, охорони довкілля, підтримання екологічного балансу.

Рішення про затвердження проектів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду одночасно є рішенням про встановлення меж таких територій.

Відомості про межі територій природно-заповідного фонду та обмеження вносяться до Державного земельного кадастру. Кадастровий номер не передбачено.

4. Які ділянки не входять до регіонального ландшафтного парку «Ялівщина»?

Відповідь: РЛП «Ялівщина» створений за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради без їх вилучення. На момент створення до регіонального ландшафтного парку не увійшли: землі приватної власності; землі, які були надані в оренду; землі, надані в постійне користування.


Перелік цих ділянок подано нижче (пункти 1-34).За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.