Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 лютого, 04:21:01

Торік на Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби здійснили майже 490 перевірок об’єктів питного водопостачання

10.01.2022   12:16Агенцiя

На виконання Рішення РНБО України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», введеного в дію Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020, Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області спільно з місцевими органами виконавчої влади та за участю органів місцевого самоврядування у 2021 році здійснювало перевірки об’єктів систем водопостачання на предмет дотримання ними вимог санітарного законодавства.

Всього  проведено 487 перевірок об’єктів питного водопостачання, у тому числі 138 об’єктів централізованого та 349 - децентралізованого водопостачання. Порушення встановлено на 120 об’єктах, у тому числі на 43 об’єктах централізованого та 77 - децентралізованого водопостачання.

Також здійснено 25 заходів державного нагляду (контролю) об’єктів питного централізованого водопостачання, порушення санітарного законодавства виявлено у 21 випадку.

Основні порушення на об’єктах централізованого водопостачання наступні:  порушення облаштування та організації зон санітарної охорони артсвердловин, зношеність обладнання та мереж, відсутність виробничого лабораторного контролю води, яка надходить у водопровідну мережу; на об’єктах децентралізованого водопостачання: не здійснювався періодичний контроль безпечності та якості питної води, відсутні дезінфікуючі засоби.

Відповідно до укладених договорів та бюджетної програми КПКВК 1209040 здійснено відбір та досліджено 709 проб питної води централізованого водопостачання, у тому числі 354 - за мікробіологічними показниками та 355 - за санітарно-хімічними, відхилення виявлені у 39 випадках, із них у 14 - за мікробіологічними показниками та у 25 - за санітарно-хімічними (залізо, каламутність, кольоровість).

Крім того, досліджено 36 зразків води питної децентралізованого водопостачання, у тому числі 18 - за мікробіологічними показниками та 18 - за санітарно-хімічними, відхилення виявлено у 2 випадках за мікробіологічними показниками.

За результатами здійснених перевірок і на підставі встановлених порушень санітарного законодавства балансоутримувачам направлено 21 припис та 98 рекомендацій щодо вжиття заходів реагування і приведення об’єктів питного водопостачання до нормативних вимог. Також складено 1 протокол про адміністративне правопорушення та накладено штраф.

 

ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

 Є злочин, є вирок, а чи буде покарання?

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57

«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53

Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини