Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 серпня, 08:41:07

В області проведена інвентаризація водних об’єктів, наступний крок – оцифровування отриманих результатів

28.12.2021   12:35Агенцiя

Значна кількість запитів від громадськості, які постійно надходять до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації й інших органів державної влади, стосується інформації про стан довкілля Чернігівщини, в тому числі про водні об’єкти області.

Упродовж року Чернігівською облдержадміністрацією спільно з Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів налагоджено роботу з отримання достовірної інформації про водойми Чернігівщини та проведена інвентаризація водних об’єктів на території області.

Таке завдання було визначене рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеним у дію відповідним Указом Президента України навесні цього року.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов, інвентаризація необхідна для чіткого обліку водних ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти, максимально раціонально та якісно їх використовувати на місцях і матиме позитивний вплив на зростання бюджетів громад.

За результатами ефективної комунікації та злагодженої роботи з територіальними громадами Чернігівщини проінвентаризовано 265 річок та 2601 водойма (ставки, озера та водосховища). Серед найбільших штучних водних об’єктів, побудованих на річках області, – 19 водосховищ, об’ємом води більше мільйона кубометрів. Зокрема у басейні річки Десна – «Черемошне», «Борзнянське», «Седнівська ГЕС», у басейні річки Удай – «Іваницьке», «Щурівське», «Петрушів став» та інші.

До речі, в оренду для рибогосподарських потреб та рекреаційних цілей надано 113 водойм.

Головне завдання органів влади – розбудова максимально комфортної держави, в першу чергу для її громадян, забезпечення рівного доступу всіх українців до природних ресурсів, створення відповідних механізмів і інформаційних платформ. З цією метою  в країні розпочата активна цифрова трансформація за всіма напрямками діяльності, в тому числі і цифровізація української екологічної сфери.

Тож наступного року планується проведення оцифровування результатів інвентаризації водних об’єктів Чернігівщини та розміщення їх на доступних ресурсах. За лічені секунди кожен житель області зможе самостійно отримати інформацію про річки та водойми нашого регіону, їх технічні характеристики, відношення до водозбірного басейну тієї чи іншої річки тощо.

Окрім водних об’єктів, вивчалося питання щодо стану наявних на території області гідротехнічних споруд та потреби в їх реконструкції. Варто зазначити, що біля 600 з них є безхазяйними і потребують взяття на баланс. Крім того, переважна більшість гідроспоруд перебуває у незадовільному стані і потребує значних капіталовкладень для проведення робіт з їх реконструкції. Наразі триває пошук шляхів вирішення зазначеної проблеми.

 

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації,
Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець

Захисники Чернігова: «Козак», бо прізвище Запорожець 21:21

У перший день повномасштабної війни він забирає дружину з пологового будинку, після відразу збирається до війська.

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція

У Сновській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 21:04

Сьогодні начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у селі Тур’я Корюківського району.

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи

Чернігівська поліція розслідує обставини загибелі неповнолітнього на території школи 20:46

Сьогодні близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на території однієї з чернігівських шкіл виявили померлим неповнолітнього.

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів

На Чернігівщині виявили схрон російських окупантів 19:40

Під час спільного проведення контрдиверсійних заходів військовослужбовці Північного об’єднання Нацгвардії, Державної прикордонної служби та працівники Нацполіції виявили арсенал прихований російськими окупантами.

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України

Чернігівські самбістки вибороли сім нагород на чемпіонаті України 19:32

Чернігівські спортсменки вибороли сім нагород на чемпіонаті України серед чоловіків та жінок з боротьби самбо, що днями завершився у Києві.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини