Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 04:45:06

В області проведена інвентаризація водних об’єктів, наступний крок – оцифровування отриманих результатів

28.12.2021   12:35Агенцiя

Значна кількість запитів від громадськості, які постійно надходять до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації й інших органів державної влади, стосується інформації про стан довкілля Чернігівщини, в тому числі про водні об’єкти області.

Упродовж року Чернігівською облдержадміністрацією спільно з Деснянським басейновим управлінням водних ресурсів налагоджено роботу з отримання достовірної інформації про водойми Чернігівщини та проведена інвентаризація водних об’єктів на території області.

Таке завдання було визначене рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеним у дію відповідним Указом Президента України навесні цього року.

Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов, інвентаризація необхідна для чіткого обліку водних ресурсів та об’єктів, а це у свою чергу дозволить ефективно ними управляти, максимально раціонально та якісно їх використовувати на місцях і матиме позитивний вплив на зростання бюджетів громад.

За результатами ефективної комунікації та злагодженої роботи з територіальними громадами Чернігівщини проінвентаризовано 265 річок та 2601 водойма (ставки, озера та водосховища). Серед найбільших штучних водних об’єктів, побудованих на річках області, – 19 водосховищ, об’ємом води більше мільйона кубометрів. Зокрема у басейні річки Десна – «Черемошне», «Борзнянське», «Седнівська ГЕС», у басейні річки Удай – «Іваницьке», «Щурівське», «Петрушів став» та інші.

До речі, в оренду для рибогосподарських потреб та рекреаційних цілей надано 113 водойм.

Головне завдання органів влади – розбудова максимально комфортної держави, в першу чергу для її громадян, забезпечення рівного доступу всіх українців до природних ресурсів, створення відповідних механізмів і інформаційних платформ. З цією метою  в країні розпочата активна цифрова трансформація за всіма напрямками діяльності, в тому числі і цифровізація української екологічної сфери.

Тож наступного року планується проведення оцифровування результатів інвентаризації водних об’єктів Чернігівщини та розміщення їх на доступних ресурсах. За лічені секунди кожен житель області зможе самостійно отримати інформацію про річки та водойми нашого регіону, їх технічні характеристики, відношення до водозбірного басейну тієї чи іншої річки тощо.

Окрім водних об’єктів, вивчалося питання щодо стану наявних на території області гідротехнічних споруд та потреби в їх реконструкції. Варто зазначити, що біля 600 з них є безхазяйними і потребують взяття на баланс. Крім того, переважна більшість гідроспоруд перебуває у незадовільному стані і потребує значних капіталовкладень для проведення робіт з їх реконструкції. Наразі триває пошук шляхів вирішення зазначеної проблеми.

 

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації,
Деснянське басейнове управління водних ресурсів

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.