Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 червня, 17:01:06

У Чернігові вже колють бустерну дозу вакцини від COVID-19. Поки що тільки медикам

28.12.2021   12:28Агенцiя

У Чернігові медичним працівникам за бажанням вже колють третю, «бустерну» дозу вакцини проти COVID-19. Умова – щоби від попередньої вакцинації пройшло від 6 до 8 місяців. Про це на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді сьогодні, 28 грудня, повідомив керівник міської лікарні №2 Владислав Кухар.

    - На сьогодні проведення «бустерної» вакцинації дозволене медичним працівникам. І є така обіцянка, що найближчим часом вона вже буде видна в «Дії», - проінформував він.

Також Владислав Кухар повідомив, що з усього дорослого населення Чернігова на сьогодні в однією дозою проти COVID-19 вакциновано майже 49%, закінчили вакцинацію - 44,2%. Разом з тим, ажіотаж минув: кількість тих, хто приходить вакцинуватися, за тиждень зменшилася удвічі. У зв’язку з цим лікар нагадав: вакцинація – це поки що єдиний науково підтверджений спосіб убезпечити себе від тяжкого перебігу хвороби. Відмовлятися від нього – не варто.

Усього за весь час епідемії в нашому місті від ковіду померла 801 людина, але повністю вакцинованих із них – тільки 15. Ця статистика переконливо свідчить про те, що вакцинація допомагає знизити ризик і врешті-решт зберегти життя.

У стаціонарах міських лікарень  з важким перебігом цієї хвороби на сьогодні 165 пацієнтів, із них вакцинованих – 37, що набагато менше ніж процент вакцинації населення, тобто теж свідчить: вакцинація справді захищає.

Загалом же в Чернігові нових випадків захворювання на COVID-19 за тиждень – 407, госпіталізацій – 71. Обидва показники знижуються і це було би підставою для оптимізму, якби не одне «але»: кисневої підтримки зараз потребують у півтора рази більше хворих на ковід, ніж в аналогічний період минулого року, хоча рівні захворювання і госпіталізації були тоді спів ставні з нинішніми. Зі 165 людей з ковідом у стаціонарі на кисневій підтримці зараз 129, на ШВЛ – 5.

На жаль, 29 хворих на ковід у Чернігові зараз – діти. 27 із них лікуються вдома, а двоє – в стаціонарі, причому одна дитина – в реанімації у важкому стані.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: рятувальники ліквідували пожежу в багатоповерхівці 16:40

У місті Чернігові сталася пожежа в квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку.

У Ніжині обговорили оновлення громадського простору 16:25

Відбулося засідання містобудівної ради під головуванням виконувача обов’язків головного архітектора міста Євгена Малюги. На розгляд членів ради було винесено два актуальні питання, що стосуються благоустрою міського простору та його подальшого розвитку.

Спорт рівних можливостей: юні прилучани на Всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 15:44

Створення рівних умов для самореалізації та усунення обмежень дозволяє кожній дитині повноцінно розкрити свій потенціал і досягти вершин майстерності. Інклюзивне спортивне середовище стає тим простором, де на перший план виходять віра в себе та наполегливість.

Ворог знову атакував Чернігівщину 15:09

російські війська завдали удару безпілотними літальними апаратами по місту Новгород-Сіверський.

Стійкість громад в умовах війни: на Форумі місцевої демократії шукали спільні рішення 14:29

У Чернігові 16 червня відбувся Форум місцевої демократії Чернігівщини «Стійкість громад через участь, довіру та партнерство», який об’єднав представників органів місцевого самоврядування, молодіжних рад та інститутів громадянського суспільства. У центрі обговорення — питання стійкості громад в умовах війни, відновлення територій, залучення жителів до ухвалення рішень та розвиток партнерств.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини