Мешканці Городні долучились до «картування» екологічних проблем громади
21 грудня 2021 року активні мешканці та представники влади Городні взяли участь в екологічному картуванні, організованому ГО Центр «Доброчин» в рамках проєкту «Покращення стану справ у сфері охорони довкілля в Городнянській громаді».

Еко-картування громад – це процес визначення поточного екологічного стану громади, до якого залучаються не тільки влада і експерти, але й мешканці. Це перший з десяти заходів, які також пройдуть в селах Смичин, Дібрівне, Хрипівка, Півнівщина, Хоробичі та Деревини.
Попередній аналіз існуючих екологічних проблем в громаді виявив, що основними є
• розорювання прибережних захисних смуг
• зниження рівня води водних об'єктів
• забруднення води водних
• виснаження земель сільськогосподарського призначення
• випалювання сухої трави
• знищення лісів та лісосмуг
• забруднення рідкими та твердими побутовими відходами
• інші
Під час картувань планується зібрати кількісні дані по вищезазначеним проблем, які будуть систематизовані та стануть основою для формалізації потреби у внесенні змін до Стратегії громади в частині охорони довкілля.
Розпочинаю захід, керівник проєкту Олександр Підгорний зазначив, що метою цих зустрічей є отримання детальних даних про існуючі екологічні проблеми в громаді, зокрема не тільки в центральній садибі, але і в приєднаних селах, а також відобразити ставлення мешканців до еко-проблем.
Під час зустрічі, учасники відповідали на наступні питання та позначали відповіді на карті селища.
• Якими є екологічні проблеми вашої території?
• Які шляхи вбачаєте у їх вирішенні?
• Як Ви особисто ставитесь до можливості вирішити екологічні проблеми?
Успішна та сучасна екологічна політика не може бути результатом дій лише місцевої влади. Це результат взаємодії та співпраці місцевої влади та громади, а також різних суспільних груп.
Адже чим більше громада усвідомлює види екологічних проблем та їх масштабність, тим активніше намагається їх вирішити. Така діяльність забезпечує активну участь жителів Городнянської громади до визначення основних еко-проблем в громаді.
Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 2 дорожньо-транспортні пригоди, 4 пожежі та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 1 особа постраждала.
Громадські консультації в Чернігові: шлях до створення Хабу на базі КНП «Ветеранський простір» 10:37
30 червня у Чернігові відбулася громадська консультація щодо облаштування Хабу на базі комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради.
Розпочато реєстрацію на щорічний забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України» 09:54
1 липня, стартувала реєстрація на щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України».
Співробітник поліції Чернігівщини Андрій Нестеренко виборов призові місця на двох ветеранських спортивних турнірах 09:33
Помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Андрій Нестеренко продовжує надихати прикладом незламності та сили духу.
У Михайло-Коцюбинській громаді ремонтують ліцей, обладнали центр життєстійкості й облаштовують безбар’єрні простори 09:02
На літніх канікулах у Михайло-Коцюбинському ліцеї триває ремонт, а в центрі надання соціальних послуг планують створити ветеранський простір – з тим, як живе громада, ознайомився начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус під час робочого візиту.