Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:32:09

Мешканці Городні долучились до «картування» екологічних проблем громади

24.12.2021   08:26Агенцiя

21 грудня 2021 року активні мешканці та представники влади Городні взяли участь в екологічному картуванні, організованому ГО Центр «Доброчин» в рамках проєкту «Покращення стану справ у сфері охорони довкілля в Городнянській громаді».

Еко-картування громад – це процес визначення поточного екологічного стану громади, до якого залучаються не тільки влада і експерти, але й мешканці. Це перший з десяти заходів, які також пройдуть в селах Смичин, Дібрівне, Хрипівка, Півнівщина, Хоробичі та Деревини. 

Попередній аналіз існуючих екологічних проблем в громаді виявив, що основними є

•        розорювання прибережних захисних смуг

•        зниження рівня води водних об'єктів

•        забруднення води водних

•        виснаження земель сільськогосподарського призначення

•        випалювання сухої трави

•        знищення лісів та лісосмуг

•        забруднення рідкими та твердими побутовими відходами

•        інші

Під час картувань планується зібрати кількісні дані по вищезазначеним проблем, які будуть систематизовані та стануть основою для формалізації потреби у внесенні змін до Стратегії громади в частині охорони довкілля.

Розпочинаю захід, керівник проєкту Олександр Підгорний зазначив, що метою цих зустрічей є отримання детальних даних про існуючі екологічні проблеми в громаді, зокрема не тільки в центральній садибі, але і в приєднаних селах, а також відобразити ставлення мешканців до еко-проблем. 

Під час зустрічі, учасники відповідали на наступні питання та позначали відповіді на карті селища.

•        Якими є екологічні проблеми вашої території?

•        Які шляхи вбачаєте у їх вирішенні?

•        Як Ви особисто ставитесь до можливості вирішити екологічні проблеми?

Успішна та сучасна екологічна політика не може бути результатом дій лише місцевої влади. Це результат взаємодії та співпраці місцевої влади та громади, а також різних суспільних груп.

Адже чим більше громада усвідомлює види екологічних проблем та їх масштабність, тим активніше намагається їх вирішити. Така діяльність забезпечує активну участь жителів Городнянської громади до визначення основних еко-проблем в громаді.

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.