Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 06:11:18

Продовжується облаштування системи пропуску води на Тростянецькій балці

23.12.2021   16:20Агенцiя

На Чернігівщині продовжується капітальний ремонт ділянки автошляху Н-07 «Київ – Суми – Юнаківка» в районі смт Срібне. Тут дорога проходить через Тростянецьку балку зі складним рельєфом і має понаднормові ухили.

Тростянецька балка вимушено виконувала функцію дамби (хоча по факту - це земляний насип), оскільки по обидва боки від неї розташовані ставки. Площа водного дзеркала верхнього ставка – понад 100 гектарів. До ремонту гідротехнічна споруда, яка пропускає воду, була в аварійному стані через несанкціоноване втручання людей, що створювало загрозу затоплення навколишньої території. Стару систему пропуску води було засипано цеглою, через що вода не проходила і здійснювала тиск на насип дороги.
Тож проведення ремонту на цьому відрізку вимагало виконання складного комплексу робіт. Працівники підрядної організації оновили насип балки висотою 15 метрів, провівши масштабні земляні роботи. Всього було використано 40 тисяч кубічних метрів ґрунту. Це дозволить влаштувати додаткові смуги на підйом в обох напрямках.
Наразі завершено влаштування нової гофрованої труби довжиною 47 і діаметром понад два метри, яка забезпечить перетікання води з верхнього ставка у нижній. Також буде встановлено шандорний пристрій, який дозволить регулювати рівень води у верхньому ставку та її тиск на земляний насип. Берегову лінію буде укріплено за допомогою бутового каменю.
Підрядна організація - ТОВ "СП "Автострада".

Нагадаємо, 2021 року в Чернігівській області масштабно оновлюємо трасу Н-07 Київ - Суми - Юнаківка по території Чернігівської області. Загальна протяжність ділянки - 143 км. Станом на грудень 102 км вже мають верхній шар покриття.
Дорога Київ – Суми – Юнаківка капітально ремонтується в межах державного інвестиційного проєкту «Приведення стану автомобільних доріг транспортного сполучення Київ – Суми – Харків (у межах Чернігівської та Сумської областей) до сучасних технічних вимог».
Дорога Н-07 побудована у 1965-1980 роках. 78,4 км дорожнього одягу — з цементобетону на основі з піску та 64,4 км — з чорного щебеню. Тривалий час була непридатною для сучасного транспортного навантаження. Старий дорожній одяг вже давно втратив прохідну здатність.

 

Служба автомобільних  доріг у Чернігівській області
 

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.