Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 8 грудня, 06:01:25

Громади та гміни пропонують: нова українсько-польська ініціатива

13.12.2021   14:58Агенцiя

«Спільна спадщина» – таку назву має українсько-польська освітня ініціатива, презентована під час міжнародної конференції Десяті «Розумовські зустрічі» бурмістром гміни Бжостек Войцехом Станішевські та директором Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимиром Бойком.

Реалізовуватиметься вона у 2022 р. партнерськими гмінами  Підкарпаття (Бжостек, Жиракув, Пільзно) та громадами Чернігівщини (Батуринська, Менська, Сосницька, Плисківська). Йдеться про організацію та проведення конкурсу серед учнів 6 – 8 класів на предмет знання спільного періоду українсько-польської історії, а саме – з часу заснування Речі Посполитої в 1569 р. до її занепаду в 1795 р. Умови передбачатимуть попередній відбір учасників на основі вивчення рівня знань, формування представництв громад та гмін, їх підготовку, зрештою – проведення фінальної частини в школі Седлісках-Богуш (гміна Бжостек).
Історія Речі Посполитої – це історія вільних народів, кожен із яких шукав свій шлях та свою ідентичність. Як засвідчили наступні події фундамент виявився надзвичайно міцним – пройшли століття, а ми знову та знову повертаємося до спільної спадщини, що базується на спільних цінностях та прагненнях. Перевірка історії засвідчила – ми природні спільники, це умова успіху кожного. Але суспільні процеси – це не аксіома, а теорема, яку кожного разу доводять наступні покоління.
Конкурс спрямований на розвиток добрих відносин, зближення обох народів за допомогою знайомства української та польської шкільної молоді. Методичний супровід здійснюватимуть Ніжинський та Жешувський державні університети.
Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації та Сіверський інститут регіональних досліджень висловлюють щиру подяку Фонду Ганнса Зайделя, Інституту законодавства Верховної ради України, Чернігівській облдержадміністрації та Чернігівській обласній раді за підтримку й сприяння в організації конференції.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові прикордонники та поліцейські виявили підпільний цех, де виробляли тонни алкогольного сурогату

У Чернігові прикордонники та поліцейські виявили підпільний цех, де виробляли тонни алкогольного сурогату 10:43

Зловмисники виробляли товар та розливали у тару відомих іноземних та українських брендів. Сурогат планували продавати на території Чернігівської та Київської областей.

У громаді на Прилуччині відкрили меморіальну дошку на честь загиблого прикордонника – сержанта Богдана Назаренка

У громаді на Прилуччині відкрили меморіальну дошку на честь загиблого прикордонника – сержанта Богдана Назаренка 10:37

У селі Валки Сухополов’янської громади відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь захисника України, прикордонника – сержанта Богдана Назаренка.

 «Зброя Перемоги» була  презентована у Чернігові

«Зброя Перемоги» була презентована у Чернігові 10:31

У день Збройних Сил України в обласному центрі відбулося спецпогашення нових поштових марок «Зброя Перемоги».

У Чернігові під час благодійної вечері вторгували за прапор з підписом Героя Ніколюка понад 50 тисяч гривень

У Чернігові під час благодійної вечері вторгували за прапор з підписом Героя Ніколюка понад 50 тисяч гривень 10:21

Але і це ще не всі новини: завдяки кухарям, волонтерам, активістам вдалося за один вечір зібрати понад чверть мільйона грн на потреби ЗСУ.

Повідомлення щодо додаткового добору присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова

Повідомлення щодо додаткового добору присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова 10:14

У зв’язку з недостатньою кількістю присяжних Деснянського районного суду м. Чернігова, для розгляду судових справ, у яких передбачена їх участь, проводиться додатковий добір присяжних відповідного суду.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини