Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 07:30:38

Громади та гміни пропонують: нова українсько-польська ініціатива

13.12.2021   14:58Агенцiя

«Спільна спадщина» – таку назву має українсько-польська освітня ініціатива, презентована під час міжнародної конференції Десяті «Розумовські зустрічі» бурмістром гміни Бжостек Войцехом Станішевські та директором Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимиром Бойком.

Реалізовуватиметься вона у 2022 р. партнерськими гмінами  Підкарпаття (Бжостек, Жиракув, Пільзно) та громадами Чернігівщини (Батуринська, Менська, Сосницька, Плисківська). Йдеться про організацію та проведення конкурсу серед учнів 6 – 8 класів на предмет знання спільного періоду українсько-польської історії, а саме – з часу заснування Речі Посполитої в 1569 р. до її занепаду в 1795 р. Умови передбачатимуть попередній відбір учасників на основі вивчення рівня знань, формування представництв громад та гмін, їх підготовку, зрештою – проведення фінальної частини в школі Седлісках-Богуш (гміна Бжостек).
Історія Речі Посполитої – це історія вільних народів, кожен із яких шукав свій шлях та свою ідентичність. Як засвідчили наступні події фундамент виявився надзвичайно міцним – пройшли століття, а ми знову та знову повертаємося до спільної спадщини, що базується на спільних цінностях та прагненнях. Перевірка історії засвідчила – ми природні спільники, це умова успіху кожного. Але суспільні процеси – це не аксіома, а теорема, яку кожного разу доводять наступні покоління.
Конкурс спрямований на розвиток добрих відносин, зближення обох народів за допомогою знайомства української та польської шкільної молоді. Методичний супровід здійснюватимуть Ніжинський та Жешувський державні університети.
Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації та Сіверський інститут регіональних досліджень висловлюють щиру подяку Фонду Ганнса Зайделя, Інституту законодавства Верховної ради України, Чернігівській облдержадміністрації та Чернігівській обласній раді за підтримку й сприяння в організації конференції.
 

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.