Понад 18 тисяч ялинок виростили на Чернігівщині до Новорічних свят
У лісогосподарських підприємствах Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства створено 458 гектарів плантацій новорічних ялинок, де зростає 1,2 мільйона хвойних дерев різних порід та віку. З них стандартних, придатних для реалізації, близько 34 тисяч.
![](/uploads/31222-m.jpg)
Нинішнього року заплановано реалізувати понад 18 тисяч новорічних ялинок. Середня ціна святкового деревця – 111 гривень в залежності від висоти. Однометрове і трохи менше деревце коштує 92 гривні, а за триметрове і вище доведеться заплатити 615 гривень. Торік середня ціна реалізації однієї ялинки складала 77 гривень.
Подбали лісівники і про заготівлю новорічних сосон з рубок догляду в загущених молодняках та на землях запасу. Там без шкоди для лісу теж можна вибрати (відсортувати) чудову новорічну красуню. У цьому році до свят передбачено реалізувати близько 1800 сосон – трохи менше, ніж у попередні роки.
Останнім часом актуальним стає вирощування ялинок у горщиках. У минулому році реалізували 64 таких ялинок на 26523 гривні. Середня ціна однієї – 415 гривень. Тепер заплановано продати 118 ялинок в горщиках. Середня вартість кожної – 414 гривень.
Лісівники мають намір для вирощування таких ялинок перейти від пластикових до дерев’яних контейнерів. Це значно дешевше, красивіше, більш екологічно і дає можливість зробити горщик під розмір кореневої системи, зберегти рослину в живому, непригніченому стані.
Все популярнішою стає доставка новорічних ялинок прямо до осель замовників, а також їх прокат. Вартість такої послуги – від 800 до 1000 гривень. Лісівники вважають, що на цьому можна заробити чималі кошти, а тому у передсвятковий період вони намагатимуться це максимально використати.
Є також можливість у достатній кількості забезпечити потреби всіх охочих придбати гілки хвойних порід. Для створення новорічних композицій. Щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.
А лісокрадіям нагадуємо про сувору відповідальність. Штрафи немалі! Щоб виявити самоправних крадіїв лісових красунь, організовуємо рейди, чергування, влаштовуємо засідки і водночас інформуємо громадян про відповідальність за самовільно зрубані ялинки.
Вже працюють ялинкові базари, святкові деревця можна придбати в лісгоспах та лісництвах. До речі, продаються вони тільки з бирками.
Додаткову інформацію щодо реалізації новорічних ялинок можна отримати за телефоном 099 326 44 90.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.