Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 20:39:45

Належне соціальне забезпечення ветеранів — одне з головних завдань держави

10.12.2021   12:46Агенцiя

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулось учора у Чернігові.

На порядку денному — розвиток та впровадження інновацій у соціальне забезпечення та захист ветеранів війни та прирівняних до них осіб.
— На Чернігівщині проживає майже 35,5 тисяч ветеранів війни та членів родин загиблих. У тому числі понад 14 тисяч – учасники АТО/ООС та 396 членів родин загиблих під час військових дій на Сході України. Їх належне соціальне забезпечення — одне з головних завдань держави, — зазначив під час зустрічі за круглим столом голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.
Голова ОДА поінформував народних депутатів про державні та регіональні програми, що діють в області і спрямовані на підтримку ветеранів та їх родин. Акцентував на тому, що обласна влада на Чернігівщині єдина у прагненні підтримати захисників України та їхні родини — на минулій сесії до обласної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, загиблих (зниклих безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку були внесені суттєві зміни, які посилять адресну підтримку ветеранів.
Перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш підкреслила, що депутати облради не лише підтримують обласні програми, а й із власних фондів допомагають ветеранам у розв’язанні проблемних питань.
Народний депутат Анатолій Остапенко ознайомив учасників засідання з основними положеннями своїх законопроєктів, які визначають статус ветеранів, додаткові соціальні гарантії членам сімей загиблих захисників України, а також передбачають створення реєстру ветеранів. У такому реєстрі міститимуться не лише особисті дані ветерана, його особистий електронний кабінет, а й інформація про послуги та пільги, йому належні. За словами розробників, особлива увага при розробці реєстру приділяється комплексній системі захисту інформації.
Ще одна інновація у соціальному забезпеченні ветеранів — запровадження за ініціативою Міністерства у справах ветеранів електронного посвідчення ветерана, яке підтверджувало би право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті та інші пільги, передбачені законодавством.
Учасники зустрічі за круглим столом — народні депутати, представники громадських організацій ветеранів та родин загиблих захисників України, керівники структурних підрозділів ОДА та профільних міністерств — обговорили також низку інших законодавчих ініціатив, що стосуються системи соціальної підтримки ветеранів та їхніх сімей.
— Щоб напрацювати комплексне бачення проблем ветеранів та їхнього соціального захисту, потрібен діалог, — наголосив народний депутат Сергій Гривко та закликав громадських активістів до більш тісного спілкування з депутатами всіх рівнів задля спільного розв’язання проблем та руху країни до розвитку.
Члени комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у рамках свого робочого візиту відвідали Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації осіб з інвалідністю з вадами фізичного розвитку «Інтеграція» та оглянули фотовиставку «Незламні», ініційовану народним депутатом України Анатолієм Остапенком.
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання 16:34

Протягом 2021 року 2463 безробітних набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням обласної служби зайнятості. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади

На Чернігівщині фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у зборах пасічників Понорницької територіальної громади 16:31

16 січня у приміщенні Понорницької селищної ради пройшли збори пасічників територіальних громад Новгород-Сіверського району.

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн

Аудитори Чернігівщини протягом січня – грудня 2021 року забезпечили відшкодування втрат на суму понад 61 млн грн 16:27

За результатами проведених протягом січня – грудня 2021 року заходів державного фінансового контролю фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на загальну суму 192,5 млн грн, та втрат через неефективні управлінські рішення на суму понад 1,3 млрд грн.

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка взяв участь у святковій акції «Різдвяний караван казок» для дітей, які проживають на прифронтових територіях Донбасу 16:13

У Різдвяні Новорічні свята уся малеча країни чекає на диво і казку. Та особливої уваги і позитивних святкових емоцій потребують діти, які проживають на прифронтових територіях Донбасу.

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами

Військовослужбовця засуджено за неодноразове залишення місця служби: 3 роки за гратами 16:08

За публічного обвинувачення Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за контрактом, який повторно ухилявся від військової служби, вже маючи вирок за аналогічний злочин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини