Корюківська лікарня застосовує новітні медикаменти для лікування COVID-19. Які мають результати
На початку вересня наша держава отримала гуманітарну допомогу від американської благодійної організації Direct Relief - інноваційні лікарські препарати для боротьби з коронавірусною інфекцією. Невдовзі вони були доставлені в різні регіони України.

Корюківська ЦРЛ теж їх отримала й понад половину вже використала. Сусіди.Сіty про те, кому і як застосовують медикаменти та як оцінюють медики результати лікування.
Про інноваційні медпрепарати розповіла Наталія Коленченко, медична директорка КНП «Корюківська центральна районна лікарня». Як лікарка-терапевт Наталія Олексіївна також очолює одне з трьох інфекційних відділень райлікарні.
- Ідеться про препарати бамланівімаб та етесевімаб – антитіла проти ковіду, - пояснила Наталія Коленченко. – Для лікування однієї людини три флакони цих ліків поєднують і крапають. Централізовано через управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА наша лікарня отримала 30 доз цих антитіл, яких вистачить на лікування 30-х хворих. Станом на 30 листопада ми використали 17 доз. Ці препарати безплатно розподілялися по районах і є безплатними для хворих, хоча насправді вартують дорого – одна доза (три флакони) близько тисячі доларів.
Кому застосовують
Бамланівімаб та етесевімаб використовують при стаціонарному лікуванні хворих за направленням сімейних лікарів.
Застосовувати їх можуть пацієнтам, які отримали позитивний ПЛР-тест на коронавірус і мають загрозу тяжкого перебігу недуги: людям 65 років і старшим, хворим на цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічну хворобу, хронічні бронхіти, астму, тим, хто
переніс інсульт чи інфаркт тощо. Тобто пацієнтам, у яких швидше може розвинутися
двобічна пневмонія й дихальна недостатність.
- Важливо: бамланівімаб та етесевімаб показаний тільки на початковій стадії захворювання на коронавірус, тобто не пізніше, ніж на 5-7 день від моменту, коли з’явилися ознаки недуги, – наголошує лікарка. - Якщо людина хворіє довше, їхнє застосування вже не буде ефективним. Уводяться ліки в умовах стаціонару, тому що від чужорідних антитіл у хворого можуть з’являтися алергічні реакції чи підвищуватися температура. Отже, потрібен нагляд лікаря.
Результати лікування
Дія препаратів спрямована безпосередньо на вірус. Ліки не дають йому можливості потрапити в клітини й потім розмножуватися. А відтак ці ліки запобігають виникненню ускладнень і прискорюють процес одужання пацієнтів.
З 17 хворих на коронавірус, які пройшли лікування із застосуванням американських препаратів, за 15-ма спостерігала Наталія Коленченко. Лікарка зазначає, що результат отримали хороший. У цих пацієнтів недуга не дала жодних ускладнень, зокрема, не розвинулася дихальна недостатність, а ураження легень склало лише 2-5%. Усі хворі за 5-7 днів перебування в стаціонарі були виписані додому.
* * *
З відкритих джерел відомо, що 4 вересня в Україну було доставлено 20 тис. флаконів бамланівімабу (Bamlanivimab) та 40 тис. флаконів етесевімабу (Etesevimab) вартістю 20 мільйонів доларів. Ці препарати включили до протоколу лікування COVID-19 в Україні. За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, обидва препарати зареєстровані Управлінням з продовольства та медикаментів США (FDA).
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).