Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 5 грудня, 23:35:39

Зимуватиме 4 родини: на Прилуччині «доживає свого віку» село Покровка

02.12.2021   16:18Агенцiя

Переважна більшість жителів села Покровка, яке входить до Нетяжинського старостату Сухополов’янської ОТГ Прилуцького району одинокі літні люди, пише Gorod.cn із посиланням на публікацію в газеті «Прилуччина».


У найкращі часи село налічувало близько 500 жителів. В громаді була тваринницька ферма, кузня, багато коней, магазин, дитячі ясла, початкова школа, телефонний зв’язок. Добратися до Покровки можна було трьома автобусами: рейси Прилуки-Нетяжино, Прилуки - Турівка і Прилуки-Тарасівка, який йшов через все село.
"По п’ятницях у Прилуках у здоровенний ЛіАЗ не можна було втиснутися, щоб доїхати до села, стільки їхало студентів, молоді, дітей до своїх батьків!", - згадує село свого дитинства помічник народного депутата Лідія Шевченко.
"У селі три вулиці. Усі вони були густонаселені. З кожної набиралося людей для роботи в ланці по цілій вантажівці. Окрім ланкових, були в селі й тваринники, у тому числі й моя мама - Надія Василівна Каліш", - згадує жінка.
"Сьогодні, на превеликий жаль, села практично немає",- говорить зі сльозами на очах Лідія Павлівна.
"Одна вивіска, як релікт, бовваніє серед чагарників. На нашій, найбільшій, вулиці залишилося дві людини. Одна з них моя мама. І та вже п’ятий рік зимує у мене в Прилуках. А навесні на свято Явдохи ми веземо її додому в село. Довше утримати її в Прилуках не можна"
Іншій жительці вулиці дев’яносто три роки. Перебиратися до дітей вона категорично відмовляється, тому між їх візитами приймає допомогу від сусідів - родини Васканів. Вони молдавани, котрі переїхали у село, виростили та виховали п’ятеро дітей, один із них воював у зоні антитерористичної операції.
Цієї зими старенька залишиться одна - Васкани придбали у Яблунівці будинок і в листопаді планують перебиратися на нове обійстя.
На середній вулиці живуть Надія Бойко і молоде подружжя. Ще одна сім’я Калішів - Марія Олександрівна та Василь Павлович, живе на крайній вулиці. Вони теж літні люди.
Багато хто з покрівчан розселилися Прилуччиною. Хтось сам виїхав, когось до себе забрали діти. Утім, багато хто повернувся в село, щоб знайти свій вічний спочинок. Так цього літа Покрівка осиротіла ще на двох своїх мешканців.
Коли Покрівка поповнить сумну статистику сіл, що зникли з карти України, вже питання часу.
З давніх - давен люди оселялися там, де була вода: копали криниці, вивершували над ними дерев'яні журавлі. Давно у Покрівці вже не спиняються біля криниць а ні подорожні, а ні місцеві: обміліли джерела, повсихали криниці, а з ними із села пішло й життя. Стоять тепер одинокими круками над старим цямринням осиротілі журавлі, посилаючи в небесну просінь прощальне "скрип".

Фото: "Прилуччина"
priluki.city

Останні новини Чернігівщини

4 грудня - цей день в Україні та в світі

4 грудня - цей день в Україні та в світі 11:34

ДЕНЬ 284 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 284 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири»

Чернігівщина повертається до графіків відключення електроенергії «чотири через чотири» 17:30

Від сьогодні АТ «Чернігівобленерго» знову запровадило графіки погодинних відключень електроенергії «чотири через чотири»

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19

На Чернігівщині за тиждень госпіталізовано 57 осіб з COVID-19 17:28

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, станом на 2 грудня в області зареєстровано 964 активних випадки коронавірусної хвороби.

3 грудня - цей день в Україні та в світі

3 грудня - цей день в Україні та в світі 17:22

ДЕНЬ 283 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 283 RUSSIAN AGRESSION

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн.

За втручання прокуратури до спеціального фонду охорони навколишнього природного середовища стягнуто майже 1,5 млн. грн. 17:20

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 30.11.2022 задоволено позов прокурора та зобов’язано постійного лісокористувача відшкодувати майже 1,5 млн. грн шкоди,

АНОНСИ ПОДІЙ