Продовжується облаштування wim-майданчика для зважування фур поблизу Ніжина
На автомобільній дорозі Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин між селами Талалаївка та Хвилівка Ніжинського району облаштовується другий в області WIM-майданчик для автоматичного зважування вантажівок у русі.
Підрядна організація - ТОВ "Інтеграл Сістемс".
Наразі встановлені металеві ферми, де буде кріпитися обладнання, та металеве бар'єрне огородження. Нанесена розмітка, встановлені знаки та металеве бар'єрне огородження, опори освітлення. Вмонтоване електронне обладнання в асфальтобетонне покриття. Залишається монтаж електроніки безпосередньо на металевій рамці. Це камери, сканери та датчики. Після чого підрядна організація зможе приступити до етапу випробувань, налаштування електронної системи.
Ділянка автодороги Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Пирятин протяжністю 75 км від об'їзної Ніжина до Прилук, де наразі влаштовується WIM-майданчик, була відремонтована впродовж 2020 - 2021 року. Разом з оновленням покриття, вживаємо також заходи по його збереженню від перевантажених фур.
Перший WIM-комплекс у Чернігівській області був встановлений у селі Кіпті на початку траси М-02 Кіпті - Глухів – Бачівськ. Повністю пройшов усі калібрування та розпочав роботу навесні 2021 року. Перші місяці його роботи показали, що кожна п'ята фура йде з перевантаженням або порушує габаритні норми.
Неконтрольований рух перевантажених транспортних засобів – одна з основних причин інтенсивної руйнації автомобільних шляхів. До того ж, перевантажена фура – загроза безпеці усіх учасників дорожнього руху.
WiM (weigh-in motion) — це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює контроль руху авто у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо).
Основа роботи WiM - це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збираються всі дані, які потім передаються в програмний центр обробки інформації. За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.
У 2021 році в рамках програми президента України «Велике будівництво» у Чернігівській області планується відремонтувати 182 км доріг державного значення.
Загалом цьогоріч у Чернігівській області планується встановити три комплекси для автоматичного зважування вантажівок у русі. Окрім локації на трасі Р-67 між Ніжином та Прилуками, це також:
- між селами Красне та Ягідне Чернігівського району на дорозі М-01 Київ - Чернігів - Нові Яриловичі;
- між селами Новоселівка та Киселівка на дорозі Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем'яч.
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині працює шість Центрів ментального здоров’я 17:46
Повномасштабна війна в Україні значно підвищила потребу в якісній підтримці психічного здоров’я.
Material TechStartUp: інноваційна платформа для розвитку майбутніх лідерів 17:14
Конкурс Material TechStartUp став знаковою подією, що підтвердила високий потенціал української учнівської молоді у сфері інноваційних технологій та матеріалознавства.
Патрульні оперативно затримали чоловіка, ймовірно, причетного до хуліганства 16:42
Сьогодні опівночі на лінію 102 надійшло повідомлення про те, що біля одного з магазинів на проспекті Миру чоловік із ножем кидається на людей. На місце одразу направили екіпаж патрульних.
Пошкодження майна в громадському транспорті: звернення до пасажирів 16:09
Шановні громадяни — користувачі громадського транспорту!
Осінній марафон олімпіадних змагань на Чернігівщині 15:48
Осінь на Чернігівщині традиційно щедра не лише на барви, а й на здобутки юних інтелектуалів. Перші дні листопада 2025 року об’єднали сотні талановитих, допитливих і цілеспрямованих здобувачів освіти області на І етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології, французької мови та інформатики – предметів, які поєднують логіку, креативність, аналітику й натхнення до пізнання.