Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 березня, 14:12:29

На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору на місці поховання однієї родини

30.11.2021   13:18Агенцiя

27 листопада в Ічнянській об’єднаній міській громаді Прилуцького району Чернігівської області в лісі за хутором Кікали, біля села Хаєнки, на місці, де похована родина Кондрацьких, відбулося вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Саме на цьому місці десять років тому було знайдено шість горбочків, насипів в один ряд, поряд з ними – залізного хреста, поіржавілого від часу. За дослідженнями, ці поховання належать членам багатодітної сім’ї Федора Кондрацького, замордованих голодом під час Голодомору.
Поминальну панахиду провів отець Дмитрій, настоятель Миколаївського храму міста Ічні.
Перед учасниками меморіального заходу, серед яких були громадські активісти, насамперед ГО «Українська Ініціатива», представники органів місцевого самоврядування, працівники Ічнянського національного природного парку, виступили Ічнянська міський голова Олена БУТУРЛИМ, співробітник північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій ГОРОБЕЦЬ, фахівець з екологічної освіти I категорії національного парку Жанна БУРЯК.
«Ми вже повідомили фахівцям Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду та Чернігівського обласного пошукового науково-редакційного центру про це поховання. Спільно з Ічнянською міською радою працюємо над тим, щоб воно було в обласному та національному реєстрах місць поховань вбитих голодом», — поінформував присутніх під час свого виступу Сергій ГОРОБЕЦЬ.
Всі разом помолилися за душі вбитих голодом. На могилки поклали віночки, сплетені з калини, ялини і пшениці.
Потім в Ічні біля меморіального знаку «Жертвам голодоморів» разом із усією країною представники громади та органів влади провели годину пам’яті із загальнонаціональною хвилиною мовчання та акцією «Запали свічу пам’яті».

 

Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини