Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 07:42:43

Прокуратура повернула у власність держави землі древнього поселення та могильника

20.11.2021   08:56Агенцiя

Завдяки активній правовій позиції прокурора 17.11.2021 Господарським судом Чернігівської області задоволено позов обласної прокуратури про визнання недійсним наказу Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області в частині передачі у власність і розпорядження територіальної громади земельної ділянки історико-культурного призначення площею 13 га та скасування рішення про державну реєстрацію.

Прокурором встановлено, що на поблизу с. Вознесенське, Чернігівського району,  розташована пам’ятка археології місцевого значення поселення «Улянівка-1» (Микитин Ров) і ґрунтовий могильник ХV-ХІ, VII-III ст. до н.е., IV-V ст. до н.е. Підставою для звернення з позовом стало те, що ГУ Держгеокадастру незаконно передано землі історико-культурного призначення у комунальну власність Киселівської ОТГ, хоча, згідно із законом, земельна ділянка, на якій розташована пам’ятка археології, може перебувати виключно у державній власності з метою недопущення її знищення.

У ході судового провадження, прокурором доведено незаконність вибуття земельної ділянки з державної  власності, а судом відновлено порушені права держави – визнано недійсним наказ Держгеокадастру в частині передачі земельної ділянки та скасовано рішення  про державну реєстрацію.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

21 січня - який день, свято та прикмети

21 січня - який день, свято та прикмети 07:10

21 січня у світі відзначаються Міжнародний день обіймів, День дотепних фраз, Міжнародний день фетишу, Міжнародний день дитячого свята, Міжнародний день тренувальних штанів.

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім

Пресконференція В’ячеслава Чауса про «Велике будівництво»: Результати в області помітні всім 07:09

Голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус поспілкувався зі ЗМІ області щодо результатів президентської програми «Велике будівництво» у 2021 році.

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.