Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:54:58

Перший вакцинований від коронавірусу на Чернігівщині розповів чи були побічні ефекти

19.11.2021   09:16Агенцiя

“Магніти не прилипають” — лікар Ігор Кузін, який першим на Чернігівщині зробив щеплення від коронавірусу, через 9 місяців після ін'єкції розповів про самопочуття

Він та ще 9 його колег вакцинувався, коли в Україну надійшла перша партія препарату CoviShield. Чи були побічні реакції і які, чи хворів після щеплення, розповів Суспільному.

"Копита, роги не ростуть, магніти не прилипають, в аеропорту можна проходити вільно ці металошукачі".

Ігор Кузін – перший житель Чернігівщини та друга людина в Україні, яку щепили від коронавірусу. Він – завідувач загальногосоматичного відділення обласної лікарні, яке за потреби перепрофілюють у ковідне. Першу дозу CoviShield (це індійський аналог AstraZeneca, -ред.) він отримав 24 лютого, коли в область прибула перша партія вакцини (24 лютого 2021 року, -ред.).

"Я хворів на ковід до вакцинації у серпні-вересні 2020 року. У зв’язку з тим, що ми працювали тут безпосередньо з ковідними хворими, наражалися постійно на небезпеку, коли було запропоновано вакцинацію, я погодився. І увесь колектив практично нашого відділення погодилися одразу. Не хворів я після щеплення, слава Богу", – розповів Кузін.

У той день щеплення зробив лікар-пульманолог цього ж відділення Іван Тельнов. Сказав, як не дивно, досі жодного разу на коронавірус не хворів. За рівнем антитіл у крові слідкував і до, і після вакцинації.

У перший день вакцинації щеплення зробили 10 медиків обласної лікарні, наступного – ще близько 50. Вакцинувала їх мобільна бригада з районного центру первинної медико-санітарної допомоги. За кілька днів щеплювати почали й працівників цього центру.

"За минулий рік майже всі співробітники нашого центру хворіли на коронавірс. Хтось в більш легкій, хтось у важкій формі, але більшість перехворіла. Зараз, після проведення вакцинації, це вкрай рідкі, поодинокі випадки, коли хворіють наші співробітники. Переносять вони, звичайно, у значно легшій формі", – розказала медична директорка Чернігівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Логвинчук.

 

За словами Лариси Щербини, протягом минулого місяця на коронавірус захворіли 1 тисяча 4 пацієнти поліклінічного відділення 3-ї міської лікарні. Три чверті з них – невакциновані. З тисячі хворих госпіталізували 75 людей, з них вакцинованих – 12-ро. Тобто, серед щеплених до лікарні потрапив кожен 20-ий хворий, із невакцинованих – кожен 12-ий.

"Звичайно, відчуваємо результати вакцинації. У нас у відділенні близько 120 хворих, 95% з них невакциновані. Пацієнти з важким перебігом хвороби всі невакциновані. Пацієти, які вакциновані, мають середньо тяжкий перебіг хвороби, в них більш сприятливий прогноз, і вони не киснезалежні так, як невакциновані", – розповів Тельнов.

Зі слів Оксани Логвинчук, найбільшу кількість побічних реакцій після ін'єкції зафіксували у перші два місяці вакцинальної кампанії в регіоні. До кінця березня в районному центрі первинної медико-санітарної допомоги зібрали близько 20 таких повідомлень від пацієнтів.

"Це була температура, біль у місці ін’єкції, слабкість, загальне нездужання. Максимально вика температура за той час була в людини після щеплення – 39,6. Це в однієї людини, при чому у співробітника. Це температура, яка трималася 1-2 дні, вона збивалася жарознижувальними засобами. Далі люди вже стали спокійніше до цього ставитися, стали передавати менше-менше цих побічних реакцій. І на сьогодні, це дуже рідкі поодинокі випадки".

За словами головної координаторки вакцинальної кампанії в області Романи Сопотницької, на Чернігівщині першою дозою нині щепились 42% населення, двома – 29%.

суспільне Чернігів

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.