Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 січня, 14:42:34

На Чернігівщині завдяки Держпродспоживслужбі вилучені з товарообігу небезпечні електроприлади

15.11.2021   13:04Агенцiя

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено планові перевірки характеристик продукції у суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію нехарчової продукції у Чернігові та Прилуках, на відповідність її вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Під час перевірок відібрано зразки нехарчової продукції (лампа настільна 108В з кнопкою на прищіпці  та лампа настільна на підставці гнучка арт. 26153) для проведення експертизи (випробувань).
На обох зразках продукції не вказано найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг), контактну поштову адресу виробника і контактну поштову адресу імпортера.
Також на лампі настільній з кнопкою на прищіпці 108В не зазначено тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу її ідентифікувати; не нанесено знак відповідності технічним регламентам (при можливості його нанесення). Електрообладнання не супроводжується інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.
Експертизу (випробування) нехарчової продукції здійснювало Державне підприємство «Рівнестандартметрологія».
За результатами проведення експертизи встановлено, що до електрообладнання (лампа настільна 108В з кнопкою на прищіпці) не додано жодних письмових інструкцій, пов’язаних з безпекою, які мають бути надані тією мовою, яка є прийнятою в країні, де буде використовуватись обладнання; відсутнє маркування, яке має бути видимим при повністю укомплектованому і вмонтованому для нормальної експлуатації світильника з установленою в ньому лампою та при заміні лампи, яке необхідно наносити на зовнішню частину світильника. Відсутня торгова марка. На світильнику не нанесено нормовану гранично допустиму потужність та кількість ламп. Відсутня номінальна частота в герцах. Лампові патрони не відповідають вимогам електричної безпеки. Контактні затискачі для приєднання мережевих шнурів не забезпечують електричне з’єднання. Контактні затискачі не захищені від електричного контакту. Ізоляційні прокладки та втулки не мають надійного кріплення в робочому положенні. Застосовується щуп, розміри якого не відповідають розмірам стандартного щупа згідно з IEC 60529, що є порушенням вимог п. 3.1, п. 3.2а, п. 3.2с, п. 3.2.1, п. 3.2.8, п. 3.3.2, п. 3.4, п. 4.4, п. 4.7.2, п. 4.7.3, п. 4.9.1, п. 4.13.3 ДСТУ EN 60598-1:2017;  п. 11, п. 12, п. 13,     п. 18, п. 20, п. 21, п. 28, п. 42, п. 43 «Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015; п. 16, п. 17, п. 18, п. 23, п. 25, п. 26, п. 32, п. 45, п. 46 «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015.
На електрообладнанні (лампа настільна на підставці гнучка арт. 26153) не нанесено маркування, яке має бути видимим на повністю укомплектованому та вмонтованому для нормальної експлуатації світильнику з установленою в ньому лампою та у разі заміни лампи яке необхідно наносити на зовнішню частину світильника; не нанесено торгову марку; у листі з параметрами не зазначено тип чи типи ламп, на які розраховано світильник; ізоляційні  прокладки та втулки не мають надійного кріплення в робочому положенні після монтування вимикача; ізоляційні  прокладки та втулки також не мають відповідної механічної, електричної міцності та стійкості до нагрівання;  застосовується щуп, розміри якого не відповідають розмірам стандартного щупа згідно з IEC 60529, що є порушенням вимог п. 3.2а, п. 3.2с, п. 3.2.1, п. 3.2.8, п. 4.9.1, п. 4.9.2, п. 4.13.3 ДСТУ EN 60592-1:2017; п. 12, п. 18, п. 20, п. 28, «Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015; п. 17, п. 23, п. 25, п. 32 «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015.
Відповідно до вимог законодавства про державний ринковий нагляд суб’єктам господарювання, що розповсюджували зазначену продукцію, надані рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

 

Держпродспоживслужба

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині

ТОП-10 місць для відвідування на Чернігівщині 12:50

Чернігівщина – край із багатою історією. Тут збереглися стоянки первісних людей та собори князівських часів, палаци аристократів та монастирські підземелля. Ми відібрали для вас найцікавіші об’єкти та склали список ТОП-10: що подивитися на Чернігівщині.

Говорили про бджолярство Бахмацької громади

Говорили про бджолярство Бахмацької громади 12:35

Спеціалісти Бахмацького управління Держпродспоживслужби та районної державної лікарні ветеринарної медицини взяли участь у зборах громадської організації «Спілка пасічників батьківщини Петра Прокоповича», які відбулися в приміщенні Бахмацької міської ради.

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область

Низка керівників громад звернулися до Чауса з проханням повернути торфогалузь в область 12:28

Питання функціонування торф’яної галузі є стратегічним для Чернігівщини та її громад. Низка керівників місцевих рад звернулись до голови Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Чауса з проханням посприяти передачі у власність територіальних громад двох із п’яти останніх торфозаводів в Україні, розташованих на території Чернігівщини.

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС

До Прилук можуть передислокувати військові частини, які нині розміщені в зоні ООС 12:22

Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) розглядає Прилуки як потенційне місто для передислокації військових частин, розміщених в зоні ООС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини