Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 2 жовтня, 02:17:19

На Чернігівщині завдяки Держпродспоживслужбі вилучені з товарообігу небезпечні електроприлади

15.11.2021   13:04Агенцiя

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено планові перевірки характеристик продукції у суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію нехарчової продукції у Чернігові та Прилуках, на відповідність її вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Під час перевірок відібрано зразки нехарчової продукції (лампа настільна 108В з кнопкою на прищіпці  та лампа настільна на підставці гнучка арт. 26153) для проведення експертизи (випробувань).
На обох зразках продукції не вказано найменування, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг), контактну поштову адресу виробника і контактну поштову адресу імпортера.
Також на лампі настільній з кнопкою на прищіпці 108В не зазначено тип, номер партії чи серійний номер або інший елемент, який дає змогу її ідентифікувати; не нанесено знак відповідності технічним регламентам (при можливості його нанесення). Електрообладнання не супроводжується інструкціями та інформацією про безпечність, складеними згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов.
Експертизу (випробування) нехарчової продукції здійснювало Державне підприємство «Рівнестандартметрологія».
За результатами проведення експертизи встановлено, що до електрообладнання (лампа настільна 108В з кнопкою на прищіпці) не додано жодних письмових інструкцій, пов’язаних з безпекою, які мають бути надані тією мовою, яка є прийнятою в країні, де буде використовуватись обладнання; відсутнє маркування, яке має бути видимим при повністю укомплектованому і вмонтованому для нормальної експлуатації світильника з установленою в ньому лампою та при заміні лампи, яке необхідно наносити на зовнішню частину світильника. Відсутня торгова марка. На світильнику не нанесено нормовану гранично допустиму потужність та кількість ламп. Відсутня номінальна частота в герцах. Лампові патрони не відповідають вимогам електричної безпеки. Контактні затискачі для приєднання мережевих шнурів не забезпечують електричне з’єднання. Контактні затискачі не захищені від електричного контакту. Ізоляційні прокладки та втулки не мають надійного кріплення в робочому положенні. Застосовується щуп, розміри якого не відповідають розмірам стандартного щупа згідно з IEC 60529, що є порушенням вимог п. 3.1, п. 3.2а, п. 3.2с, п. 3.2.1, п. 3.2.8, п. 3.3.2, п. 3.4, п. 4.4, п. 4.7.2, п. 4.7.3, п. 4.9.1, п. 4.13.3 ДСТУ EN 60598-1:2017;  п. 11, п. 12, п. 13,     п. 18, п. 20, п. 21, п. 28, п. 42, п. 43 «Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015; п. 16, п. 17, п. 18, п. 23, п. 25, п. 26, п. 32, п. 45, п. 46 «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015.
На електрообладнанні (лампа настільна на підставці гнучка арт. 26153) не нанесено маркування, яке має бути видимим на повністю укомплектованому та вмонтованому для нормальної експлуатації світильнику з установленою в ньому лампою та у разі заміни лампи яке необхідно наносити на зовнішню частину світильника; не нанесено торгову марку; у листі з параметрами не зазначено тип чи типи ламп, на які розраховано світильник; ізоляційні  прокладки та втулки не мають надійного кріплення в робочому положенні після монтування вимикача; ізоляційні  прокладки та втулки також не мають відповідної механічної, електричної міцності та стійкості до нагрівання;  застосовується щуп, розміри якого не відповідають розмірам стандартного щупа згідно з IEC 60529, що є порушенням вимог п. 3.2а, п. 3.2с, п. 3.2.1, п. 3.2.8, п. 4.9.1, п. 4.9.2, п. 4.13.3 ДСТУ EN 60592-1:2017; п. 12, п. 18, п. 20, п. 28, «Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015; п. 17, п. 23, п. 25, п. 32 «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015.
Відповідно до вимог законодавства про державний ринковий нагляд суб’єктам господарювання, що розповсюджували зазначену продукцію, надані рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

 

Держпродспоживслужба

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини