Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 січня, 11:06:03

Старости громад Чернігівщини завершили цикл навчань U-LEAD

13.11.2021   11:10Агенцiя

Старости в громадах відповідають за важливу складову роботи із мешканцями – налагодження сталої комунікації та лобіювання інтересів округу на рівні громади. Як це робити ефективно, які є успішні практики та що потрібно для зростання професійного рівня старост?

Вісім старост, які представляють Срібнянську, Сновську, Комарівську, Куликівську, Борзнянську, Любецьку, Менську, Новобасанську громади пройшли навчання програми «Кроки для старост 2021», яку організувала «U-LEAD з Європою», на яких шукали відповіді на ці питання.

«Навчальна програма мала на меті допомогти старостам зібрати найбільш затребуванні знання та навички, аби допомогти їм надавати якісні послуги. Семінари, воркшопи та онлайн візит надали можливість отримати ці нові компетенції», - наголосила Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області.

За декілька тижнів старости пройшли онлайн навчання на 5 семінарах, 3 воркшопах та в онлайн відвідали старостат Покровської громади Дніпропетровської області. На кожному заході обговорювали реальні проблемні ситуації та шукали розв'язання проблем старост.

«У нас 12 старост у громаді, і всі мають значний досвід роботи й в мене є на кого рівнятись. Навчання відбулось класне, особливо третій воркшоп, де ми говорили про комунікацію. По більше б таких навчань, адже це дозволяє побачити можливості розвитку нашого старостату», - говорить Аліна Лисиця, староста Салтиково-Дівицький округу Куликівської громади.

На третьому воркшопі розглядали ситуацію ефективної комунікації між громадськістю та владою. В рольовій грі старости мали віднайти розв'язання проблеми фінансування проєктів у старостаті. Кожен учасник, маючи свій досвід роботи, мав запропонувати варіанти розв’язання проблеми та залучитись підтримкою інших героїв ситуації.

«Воркшоп дає чудову можливість побачити досвід колег, і перейняти гарні приклади. З іншої сторони, невдачі також цікаві, адже тоді ми дізнаємось що не робити, або як уникнути проблем», - вважає Олена Левченко, староста Смолигівського старостату Любецької громади.

На цьому тижні відбувся підсумковий онлайн захід з учасниками навчальної програми з Чернігівських громад та команди Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області. Людмила Чабак та Олександр Мельник, радники офісу, розповіли про свої враження від активності старост, а самі старости ділились успіхами та висновками після навчань.

Наприклад, Сергій Шутий, староста Вороньківського округу Новобасанської громади, переконаний, що навчання має бути постійним, адже тоді вдасться бути конкурентним та ефективно виконувати свої обов’язки. А Ларисі Безручко, старості Хотуницького округу Сновської громади, ці навчання допомогли побачити слабкі місця та знайти необхідні знання для їх усунення.

Нагадаємо, що протягом жовтня та листопада тривали навчання старост громад на «Кроки для старост 2021», які проводила команда «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Останні новини Чернігівщини

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

 8 років позбавлення волі за побиття батька – апеляційним судом підтверджено законність вироку жителю Сосниці

8 років позбавлення волі за побиття батька – апеляційним судом підтверджено законність вироку жителю Сосниці 10:50

Чернігівським апеляційним судом залишено без змін вирок Сосницького районного суду стосовно 45-річного мешканця смт. Сосниця за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України). Його засуджено до 8 років позбавлення волі.

 27 січня: Цей день в Україні та в світі

27 січня: Цей день в Україні та в світі 10:39

ДЕНЬ 338 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 338 RUSSIAN AGRESSION

Приписне посвідчення: 17-річні чернігівці ставатимуть на військовий облік 16:18

Призов на строкову військову службу в Україні наразі не проводиться через воєнний стан, але ставати на облік до територіальних центрів комплектування все ж потрібно, зазначив на брифінгу Олег Гончарук 25 січня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини