Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 06:22:49

Заступники голови Чернігівської ОДА порушили закон під час відсторонення Гармаша, – суд

06.11.2021   10:11Агенцiя

Заступники голови Чернігівської облдержадміністрації порушили законодавство про працю, відсторонивши від посади керівника обласного управління охорони здоров'я Петра Гармаша. Окрему ухвалу про це виніс Чернігівський окружний адміністративний суд і спрямував її до правоохоронних органів. Суд розглядав позов Гармаша до облдержадміністрації про його незаконне відсторонення від посади на підставі трьох дисциплінарних проваджень.

    "Відбулося судове засідання, де нам вдалося довести абсурдність проведення самого провадження, підстав проведення, висновків комісії дисциплінарної, і суд скасував дане розпорядження колишньої голови облдержадміністрації і визнав протиправним його. Поряд із цим, суд постановив окрему ухвалу, де вже сам суд встановив ознаки порушення, наявність складу кримінального правопорушення в діях заступників голови Чернігівської ОДА за статтею 172 КК України – це грубе порушення законів про працю. Про той тиск, який було здійснено зі свого боку на Петра Петровича", – сказав правозахисник Микола Торбєєв.

Сам Петро Гармаш не захотів прокоментувати Суспільному, про який саме тиск йдеться. Його захисник Микола Торбєєв сказав, що звільнитися самостійно ще рік тому Гармашу пропонувала заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк. Він відмовився.

"Він, не розуміючи самої ситуації, не прийняв таку пропозицію та, зі свого боку, запропонував пояснити причини такої пропозиції на звільнення. І був змушений відмовити. В подальшому йому було повідомлено, що якщо він добровільно не згодиться, то будуть проти нього порушені дисциплінарні провадження, перевірки і так далі".

Зі слів Торбєєва, одне з проваджень проти Петра Гармаша порушили через доповідну Жанни Шерстюк про 740 мільйонів збитків, які, згідно з актами ревізії аудиту, могли нанести бюджету в управлінні охорони здоров’я. Зараз, каже правозахисник, всі провадження проти Гармаша закриті. Чернігівський окружний адміністративний суд в діях керівництва ОДА побачив ознаки кримінального правопорушення. Зокрема 172 статті, в якій ідеться про незаконне звільнення з роботи з особистих мотивів.

Заступниця голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк сказала, що ухвалу суду ще не бачила, тому коментувати її не буде. Зі слів речниці поліції області Наталії Слабеняк, до поліції ухвала суду вже надійшла.

 

suspilne.media

Останні новини Чернігівщини

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс

На ґанку будівлі Поштової монтують ковані металеві поручні та навіс 15:52

Триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Поштова станція губернського казначейства», яка розташована на Валу.

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства 15:45

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з лікарем первинної ланки 15:37

85,1% жителів Чернігівщини уклали декларації з педіатром, терапевтом чи сімейним лікарем у четвертому кварталі 2021 року.

 Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста

Виконком погодив демонтаж 22 рекламних вивісок, які не відповідають дизайн-коду міста 15:33

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 20 січня, погодив демонтаж ще 22 тимчасових об’єктів (вивісок), які не відповідають Концепції оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення на території м. Чернігова (дизайн-коду міста).

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ

На вул. Шевченка, у районі Чернігівської політехніки, демонтують великогабаритний МАФ 14:48

На вул. Шевченка, навпроти школи №16, проводиться демонтаж великогабаритного МАФу.