Про чоловіків Чернігівщини у цифрах і фактах
Щорічно в першу суботу листопада відзначається Всесвітній день чоловіків, присвячений вшануванню ролі чоловіка в сім’ї та суспільстві.
На Чернігівщині на початок 2021 року, за розрахунками, проживало 440,3 тис. чоловіків, або 45,5% від загальної чисельності постійного населення області. На кожну тисячу чоловічого населення налічувалося 1199 жінок (у міській місцевості – 1201, у сільській – 1195), і це при тому, що хлопчиків на світ з’являється більше, ніж дівчаток. У 2020 році в області народилося 3010 хлопчиків, що становить 50,8% від загальної кількості живонароджених. На 100 народжених хлопчиків припадало 97 дівчаток.
Чоловіки Чернігівщини серед найстарших в Україні, їхній середній вік – 41 рік, проте вони в середньому на 6 років молодші за жінок.
Реєструють шлюб чоловіки пізніше, ніж жінки. Середній вік нареченого – 35 років. Наймолодшими нареченими у минулому році були п'ятнадцять 18-річних юнаків, а серед найстарших – 11 чоловіків, яким виповнилося 80 років і більше.
Чоловіки на Чернігівщині живуть на 11 років менше, ніж жінки.
У 2020 році їх середня очікувана тривалість життя при народженні склала 65 років (в Україні – 66 років).
Серед працюючих на підприємствах, в установах та організаціях області чоловіки становлять 45% (78 тис). Традиційно «чоловічими» видами економічної діяльності є будівництво (84% працюючих – чоловіки), транспорт (80%), сільське, лісове та рибне господарство (74%). Середньомісячна номінальна заробітна плата чоловіків у 2020 році була на 22% вище, ніж у жінок і становила 10332 грн.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.