Безбар’єрність: в області напрацьовується алгоритм реалізації обласного плану заходів
Україна без бар’єрів — це країна, де забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі та розвитку. Тобто кінцевою метою є створення суспільства без обмежень. Країна поступово рухається у цьому напрямі, на що і направлена ініціатива першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».
![](/uploads/30827-m.jpg)
На виконання указу Президента України Володимира Зеленського та в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» Кабінет Міністрів затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Планується впровадження шести напрямів безбар’єрності – фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної, економічної та освітньої. До реалізації заходів залучені 16 міністерств, з них 7 реалізують флагманські проєкти.
Обласний план заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року затверджений розпорядженням голови Чернігівської ОДА від 27 жовтня поточного року № 1006. Проте до нього можна вносити зміни.
Минулого тижня проєкт документа обговорили на засіданні обласного комітету доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Сьогодні обговорення плану продовжилося онлайн, але вже за участі представників громадських організацій людей з інвалідністю.
Найбільше зауважень активісти озвучили щодо наявних транспортних засобів, що далеко не безбар’єрні (мова йде про громадський транспорт, шкільні автобуси тощо). Акцентували учасники засідання й на інфраструктурній доступності маломобільних груп населення до соціальних закладів (медичних, освітніх), а також необхідності функціонування «соціального таксі».
— Сподіваюся, що наш комітет стане дієвим майданчиком для концентрації корисних ініціатив, а найголовніше — їхньої реалізації. Саме для цього і напрацьовуємо орієнтир першочергових кроків — обласний план заходів, — підкреслив заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов.
Робота над удосконаленням обласного плану заходів триває.
Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.