Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 січня, 19:35:56

У громадах Чернігівщини переходять на електронні трудові книжки

29.10.2021   14:15Агенцiя

Електронна трудова книжка – це цифровий аналог паперової трудової книжки, де зібрана вся інформація про трудову діяльність людини. З червня цього року відбувається перехід від паперової книги до електронної й в цьому процесі є численні виклики.

Допомагають громадам у цій трансформації команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області. Нещодавно відбувся онлайн семінар «Електронні трудові книжки та електронні лікарняні: законодавчі зміни» на якому детально обговорили проблематику переходу на електронні книги.

«Ми нарешті переходимо на сучасний рівень роботи із трудовими книжками. Важливо швидко та якісно це зробити, і налагодити стабільну роботу. Це дозволить спростити комунікацію із Пенсійним фондом та поліпшить комфорт для людей», - наголошує Ірина Кудрик, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD».

Сьогодні на сайті Пенсійного фонду України, за допомогою цифрового підпису, кожен громадянин має можливість перевірити інформацію про свою трудову діяльність та пенсійні виплати. Також, є можливість доповнити інформацію про свою роботу завантаживши на сайт скановані документи.

Перехід на електронні книги дозволить провести комплексний аудит трудових книг та виправити наявні помилки, вважає Тетяна Коробка, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Сумській області.

Крім того, на семінарі обговорили проблематику переходу на електронні лікарняні. Цей процес розпочався 1 вересня, а вже з 1 жовтня всі заклади охорони здоров’я мають працювати з електронними документами.

«Перехід на електронні лікарняні це не лише технічний процес. Важливо навчити лікарів працювати із новим програмним забезпеченням. Також, важливо комунікувати із пацієнтами, адже сьогодні вносити зміни та виправляти помилки в лікарняних складніше ніж у паперових. Тому це завдання варто вирішувати комплексно», - вважає Людмила Чабак, радниця з децентралізації та місцевого самоврядування Регіонального офісу «U-LEAD  з Європою» у Чернігівській області.

 Близько 60 фахівців громад під час тренінгу отримали можливість обговорити проблеми та виклики під час впровадження електронних трудових книг та електронних лікарняних.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

 

Дмитро Клименко
 

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина знову «помаранчева»

Чернігівщина знову «помаранчева» 17:35

Відповідно до Індикаторів визначення рівнів епідемічної небезпеки, від 21 січня поточного року Чернігівська область разом із п’ятьма іншими регіонами України увійшла до «помаранчевої» зони епіднебезпеки по корона вірусній інфекції.

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі

700 тисяч на бюлетені та понад 13 мільйонів видатків на дільничі комісії - ЦВК ухвалила кошторис виборів у 206 окрузі 17:29

Центральна виборча комісія ухвалила документи щодо фінансування проміжних виборів нардепа в ОВО № 206

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки

З нагоди Дня Соборності на урочистостях у Чернігівській ОДА вручили нагороди та відзнаки 17:26

Щороку 22 січня, Україна відзначає День Соборності в пам’ять про знакову подію державотворення. Сьогодні в облдержадміністрації відбулися урочистості з нагоди цього свята.

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов

На Чернігівщині очікується погіршення погодних умов 17:20

Удень 22 січня у Чернігові та області очікується посилення вітру до 15-20 м/с. Пориви вітру можуть спричинити утворення локальних переметів на автошляхах.

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності

Міський голова Чернігова закликав Президента України провести Форум національної єдності 16:38

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звернувся до Президента України з закликом провести Форум національної єдності. Про це він написав на своїй сторінці у мережі Фейсбук.