Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 15:49:20

12 850 однорічних сіянців сосни звичайної на площі 2,7 гектарів висадили у лісовому масиві біля села Пакуль

29.10.2021   09:31Агенцiя

Суха тепла осінь – це справді гаряча пора для лісівників. Пожежонебезпечний період триває, адже підступний вогонь може знищити не лише лісові масиви, а й багаторічну працю лісівників.

В розпалі й найбільш відповідальна справа - осіння лісовідновлювана кампанія. Цьогоріч лісівники садять ліс, підтримуючи Всеукраїнську акцію «Створюємо ліси разом» та Президентську ініціативу «Зелена країна».

У Державному підприємстві «Чернігівське лісове господарство» приємно вражені екологічною активністю всієї Чернігівської громади. Адже бажаючих посадити своє дерево і стати частинкою Всеукраїнської акції значно більше, аніж у попередні роки.

Благородна справа об’єднала студентську та учнівську молодь, науковців та педагогів, аграріїв, представників бізнесу та журналістів, жителів громади та лісівників у Пакульському лісництві Чернігівського лісгоспу.

12 850 однорічних сіянців сосни звичайної на площі 2,7 гектарів висадили 26 жовтня у лісовому масиві біля села Пакуль Михайло-Коцюбинської селищної територіальної громади Чернігівського району на зрубі 2021 року. Відповідно до схеми змішування лісових культур 5:1, другорядні породи будуть висаджені на цій ділянці згодом.

Садити ліс необхідно правильно, тому перед початку роботи головний лісничий ДП «Чернігівський лісгосп» Володимир Єленич провів майстер-клас, розповів про особливості вирощування лісів у зоні Полісся та про вплив зміни клімату на лісогосподарську діяльність підприємства.

Взявши до рук меч Колесова і тендітні стрункі молоді деревця учасники акції швидко освоїлися і взялися до роботи на ділянці посадки.
Кілька годин спільної праці, і можна одразу побачити результат – позаду зеленіють рядочки молодих сосен, які через кілька десятків років завдяки турботливому догляду лісівників будуть справжніми зеленими велетнями. Втомлені, але натхненні по завершенню доброї справи учасники еко-акції отримали подарунки та мали змогу поділитися враженнями куштуючи смачну лісову каша, чай і смаколики.
ДП «Чернігівський лісгосп» щиро дякує усім учасникам Акції за активність, відповідальність та небайдужість:

 Представникам Національного університету "Чернігівська політехніка": Кафедра аграрних технологій та лісового господарства Навчально-наукового інституту бізнесу природокористування і туризму під керівництвом завідувача кафедри, кандидата економічних наук, доцента Михайла Селінного, Коледжу економіки і технологій, здобувачі вищої освіти за спеціальністю "Лісове господарство" НУ "Чернігівська політехніка".

 Вихованцям Пакульського шкільного лісництва, учням Пакульського закладу ЗСО I-III ст. під керівницвом педагога освітнього закладу Анни Маківчук.

 Працівникам підприємства ТОВ "Еко-енерджі Україна".

 Студентці 4 курсу Національного університету, яка проходила виробничу практику в ДП "Чернігівський лісгосп" Оксані Василенко.

 Представникам Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

 Активним представникам Михайло-Коцюбинської ОТГ і жителям Пакульського старостинського округу.

Переконані, що посаджений ліс у дружньому колі та із гарним настроєм матиме гідне майбутнє і даруватиме радість оточуючим! Створюємо ліси разом!
За інформацією ДП «Чернігівський лісгосп»

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.