Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 11:00:31

Щотижня в Чернігівській області створюється понад 10 тисяч медичних висновків. Про помилки в електронних лікарняних та документах для їх оплати

27.10.2021   10:30Агенцiя

З жовтня цього року всі заклади охорони здоров’я Чернігівщини, в тому числі приватні та лікарі-підприємці, підключились до електронної системи МОЗ та перейшли на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

На підставі цих медичних висновків, за умови що роботодавець (страхувальник) своєчасно та без помилок передав всі звіти або повідомлення про своїх працівників - в електронній системі Пенсійного фонду України за допомогою програмних засобів з електронного реєстру листків непрацездатності (далі - електронний реєстр) формується (видається) електронний листок непрацездатності (далі - еЛН). Він є підставою для звільнення від роботи, оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності, призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Формує та веде електронний реєстр – Пенсійний фонд України. Він же і є володільцем бази даних.

Страхувальник обробляє та розраховує еЛН і, у передбачених законодавством випадках, звертається із заявою-розрахунком до відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області для фінансування.

Щотижня в Чернігівській області лікарями створюється понад 10 тисяч медичних висновків, при цьому електронна система Фонду в автоматичному режимі виявляє біля 1 тисячі випадків невідповідностей. Тобто кожний із 10 еЛН надходить до Фонду з помилками та потребує доопрацювання.

Найбільш частіше виявляються наступні помилки:

1 - еЛН готовий до сплати, але відсутній в електронному реєстрі і наявний в заяві - розрахунку – ця помилка виникає, коли в заяві-розрахунку страхувальник невірно або неповністю вказав унікальний номер еЛН, а також коли він ще немає статусу «готовий до сплати» (на сьогодні цей статус еЛН набуває через 7 днів після закриття). Звертаємо увагу, що унікальні номери еЛН, створені після 05.10.2021, включають в себе і номер випадку непрацездатності;

2 - скасований еЛН в електронному реєстрі і наявний в заяві - розрахунку  - визначає випадки, коли з тих чи інших причин лікар скасовує створений та підписаний медичний висновок (зараз його повноваження не перевищують 7 днів) або коли в електронному реєстрі виявлено помилку, проте страхувальник, не перевіривши остаточний статус еЛН, включає його до заяви -розрахунку;

3 - не співпадає причина непрацездатності в заяві - розрахунку і електронному реєстрі - найбільш поширена помилка, яка пов’язана з невірним зазначенням страхувальником в заяві-розрахунку причини непрацездатності для еЛН.

Нагадуємо, що для паперових та еЛН коди причин непрацездатності різні, наприклад: еЛН видано по догляду за хворою дитиною (код нової причини непрацездатності - 3), але бухгалтер «по старій пам’яті» вказує - 10 (для паперових ЛН це - «догляд», але для еЛН це - «перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»). Для цих випадків непрацездатності законодавством визначені різні умови та розміри призначення матеріальної забезпечення;

4 - не співпадає ЄДРПОУ страхувальника в заяві – розрахунку та електронному реєстрі - виникає у випадках, коли в заяві-розрахунку страхувальник помилково вказує «чужий» номер еЛН (тобто він є в електронному реєстрі, але для іншої застрахованої особи), а також у випадках роботи за сумісництвом або коли застрахована особа змінила місце роботи;

5 - не співпадає ПІБ тимчасово-непрацездатної особи в заяві-розрахунку і в еЛН - також найбільш поширена помилка, яка найчастіше пов’язана з різними реєстраційними даними в електронних базах: 1) МОЗ (при підписанні декларації з сімейним лікарем або реєстрації пацієнта), 2) ПФУ (згідно реєстру застрахованих осіб) та 3) Фонду (згідно інформації страхувальників), а також коли в заяві-розрахунку помилково або невірно вказані ПІБ або номер еЛН. Така помилка буде виникати і при зміні прізвища (паспорта) застрахованої особи та несвоєчасному повідомленні щодо таких змін.

Отже, задля своєчасного та в повному обсязі отримання матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування - всім учасникам процесу (лікарям, бухгалтерам, кадровикам, уповноваженим із соціального страхування та самим застрахованим особам), які беруть участь у створенні та передачі даних про еЛН до Фонду соціального страхування України - необхідно дуже уважно перевіряти всі реквізити та реєстраційні дані.

Василь Донець, начальник відділу перевірки
обґрунтованості видачі листків непрацездатності
управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

26 січня розпочинається виборчий процес у ОВО №206

26 січня розпочинається виборчий процес у ОВО №206 09:15

ЦВК затвердила Календарний план проміжних виборів народного депутата у 206 окрузі.

Дах у дитсадку в Сосниці, який зірвало під час негоди, укладали з порушеннями, — експерт

Дах у дитсадку в Сосниці, який зірвало під час негоди, укладали з порушеннями, — експерт 08:59

Дах у дитсадку "Сонечко" в Сосниці, який зірвало під час негоди минулої п’ятниці, укладали з порушенням.

У Чернігові розглядають можливість повернення

У Чернігові розглядають можливість повернення "Облтеплокомуненерго" у власність міста 08:52

18 січня, на щотижневій розширеній нараді чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав доручення своєму заступнику Віктору Геращенку підготувати розпорядження про створення робочої групи щодо повернення «Облтеплокомуненерго» у власність міста.

Учасник шоу “Нового каналу” “Пара на мільйон” чернігівець Денис Семенець: “Я поїхав на проєкт за перемогою”

Учасник шоу “Нового каналу” “Пара на мільйон” чернігівець Денис Семенець: “Я поїхав на проєкт за перемогою” 08:46

«Пара на мільйон» - тизером цього шоу «Новий канал» інтригує глядачів ось уже тиждень. Один з найбільших сюрпризів - це те, що його учасником став представник відомої у Чернігові творчої родини - Денис Семенець.

Савченка повернули на посаду заступника голови Чернігівської ОДА

Савченка повернули на посаду заступника голови Чернігівської ОДА 08:39

Про це йдеться в розпорядженні голови Чернігівської облдержадміністрації №8-к від від 18 січня 2022 р.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини