Михайло Федоров проінспектував підключення сіл Чернігівщини до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція»
Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров сьогодні відвідав з робочим візитом Чернігівську область, щоб проінспектувати підключення сіл до інтернету в межах проєкту «Інтернет-субвенція».
З-поміж усіх областей Чернігівщина має найгірше покриття оптичними мережами, тож отримала найбільше коштів за субвенцією — 59,65 мільйона гривень. За ці кошти до інтернет-зв’язку підключать 457 сіл та 1531 соціальних закладів у селах. Для перевірки була обрана Макіївська сільська територіальна громада, де проживають 3,6 тис. людей. У громаді до оптичної лінії підключають 11 сіл та 44 соцзаклади в них. До цього у Макіївській громаді жодне село ніколи не мало оптичного інтернету.
— Високошвидкісний оптичний інтернет — це можливості. У Макіївської громади їх довгий час не було. Тепер завдяки проєкту «Інтернет-субвенція» більше 3 тисяч мешканців цієї громади та сотні тисяч українців у різних регіонах отримають можливість дистанційно працювати, навчатися, шукати необхідне та бути на зв’язку зі світом. Разом зі швидкісним інтернетом кожен мешканець громади отримує доступ до зручних онлайн-послуг від держави, що надважливо в умовах пандемії, — зазначив Михайло Федоров.
Після підключення соціальні об’єкти отримають точку доступу до WiFi. Інтернет для соцзакладів буде безкоштовним до кінця 2022 року. Тобто, якщо сільську раду підключили за субвенцією до інтернету, то всі жителі села можуть у цій будівлі скористатися відкритим вайфаєм.
Крім того, завдяки підключенню соцоб’єктів мешканці села вперше отримають можливість провести інтернет і до своєї домівки. Варто тільки зв’язатися з провайдером і подати заявку на підключення.
— Раніше на подібних проєктах всі заробляли кошти — одна школа на паперах могла бути підключена декілька разів. У 2019 році районний відділ освіти провів тендер на 210 тисяч гривень і встановили 4G-роутери у 2 школах. Зараз за 185 тисяч гривень до оптичного інтернету підключили 7 сіл громади та 17 соцоб’єктів. Зараз активно підключаються й інші села по всій Україні — на сьогодні вже понад 180 сіл. А до кінця року їх буде майже 3 тисячі. Ми зробили процес максимально прозорим, щоб кожне українське село отримало доступний і якісний інтернет, — зазначив Олександр Шелест.
Ціль команди Мінцифри — забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% українців. Завдяки інтернет-субвенції до 2023 року оптичний інтернет з’явиться в усіх соціальних закладах у селі, зокрема і в школах. Це можливість для дітей та вчителів використовувати сучасні технології для навчання. Крім того, інтернет спростить роботу лікарів. Зараз по всій країні активно триває процес вакцинації. Для того, щоб людина могла потім отримати COVID-сертифікат, лікар повинен внести дані в електронну система охорони здоров'я. Але це неможливо зробити без якісного зв’язку. Поява інтернету також сприятиме розвитку цифрової грамотності населення та надасть можливості для розвитку, незалежно від місця проживання.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
Останні новини Чернігівщини
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.