Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 березня, 06:48:13

«Берізки» та «Лопата» - на Чернігівщині з’явилося два нові ландшафтні заказники місцевого значення

22.10.2021   14:04Агенцiя

Перший знаходиться на території Сухополов’янської територіальної громади на Прилуччині, «Лопата» – в Менській ТГ.


Депутати проголосували за визнання цих об’єктів природно-заповідними на засіданні обласної ради шостої сесії восьмого скликання.

Новостворений заповідник «Берізки» площею 6,5 га розташований в адміністративних межах Ряшківського старостинського округу неподалік села Оникіївка.

На території є березовий ліс з домішками липи, ясена та клена.

Окрім червонокнижних рослин (сон-трава, підсніжник білий, ковила волосиста, осока затінкова, косарики тонкі) зустрічається тут і регіонально рідкісний - оман високий.

92 га заказника «Лопата» - це місцевість заплавного типу з переважанням заболочених та справжніх луків. Рослини, які зустрічаються на території –  півник сибірський і плодоріжка болотна занесені до Червоної книги України як вразливі види.

Стариці зайняті водною рослинністю, трапляються лісові ділянки з переважанням осики.

Заповідники створені на землях громад без їх вилучення та становлять науково-дослідний, рекреаційний та освітньо-виховний інтерес.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові

Координація служб для пропуску льодоходу та паводків у Чернігові 09:39

4 березня під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, присвячене підготовці до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2026 році.

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ

За розтрату 2,8 млн грн бюджетних коштів на ремонті доріг судитимуть в.о. начальника УЖКГ 09:32

Прокурори Чернігівської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно в.о начальника УЖКГ однієї з міських рад Чернігівської області. Їй інкримінують розтрату чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинену в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України)

На Чернігівщині затверджено Регіональний план управління відходами до 2033 року 09:31

Розпорядженням начальника ОВА В'ячеслава Чауса від 2 березня поточного року № 414 затверджено Регіональний план управління відходами в області до 2033 року.

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі

Підтримка освіти і медицини на Чернігівщині: укриття, техніка, швидкі 09:30

Чернігівщина — регіон, який щодня живе в умовах підвищеної безпекової загрози через близькість до кордону з країною-агресором. Відтак системна та довгострокова підтримка громад залишається критично важливою.

5 березня: цей день в Україні і світі

5 березня: цей день в Україні і світі 09:23

День 1471 Російська агресія - Day 1471 Russian aggression