Прес–випуск До Міжнародного дня сільських жінок
Щороку 15 жовтня у світі відзначається Міжнародний день сільських жінок.
На Чернігівщині у сільській місцевості проживає понад третина всього населення області, серед якого майже 183 тис., або 54% – представниці жіночої статі.
Сільська жінка у середньому старша за чоловіка на 8 років: середній вік жінок у сільській місцевості становить 50 років.
У минулому році в сільській місцевості зареєстровано 864 шлюби (кожен четвертий від загальної кількості в області). Середній вік нареченої становив 31 рік. Більшість жінок одружується з чоловіком, старшим за себе.
У 2020 році в сільській місцевості народилися 1969 малюків (1005 хлопчиків та 964 дівчинки). Усе більше жінок народжують у більш дорослішому віці. Середній вік матері при народженні дитини в сільській місцевості становив 28 років (у Чернігівській області – 29 років).
Представниці слабкої статі витриваліші за чоловіків та живуть довше: середня очікувана тривалість життя при народженні сільської жінки на 13 років більше, ніж чоловіка, та становить 75 років.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.