Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 січня, 16:38:05

Під час перевірки Держпродспоживслужбою Чернігівщини встановлено порушення декларування зміни цін в аптечній мережі

13.10.2021   09:17Агенцiя

З 18 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Відповідно до цього документа суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняти роздрібну ціну на понад 5% на товари, що включені до переліку соціально значущих.

На виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України  з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2021 рік працівниками Відділу контролю за регульованими цінами було проведено планову перевірку щодо дотримання вимог формування, встановлення і застосування державних регульованих цін суб’єкта господарювання, що провадить свою діяльність на фармацевтичному ринку. Перевіркою було встановлено, що суб’єкт господарювання здійснював реалізацію лікарського засобу «Paracetamol» табл. 500 мг №10 та засобів індивідуального захисту (маски медичні і рукавички) за ціною, яка, починаючи з 18 травня 2020 року, зростала  більше ніж на 5% до роздрібної ціни, без процедури декларування зміни цін. Відтак суб’єкт господарювання порушив вимоги п.3 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року  № 341. А це є порушенням вимог щодо формування, встановлення і застосування державних регульованих цін.

До суб’єкта господарювання застосовано адміністративно-господарську санкцію відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» у розмірі 14552,52 грн.   

Посадову особу суб’єкта господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих  цін притягнуто до адміністративної відповідальності  шляхом накладання штрафу у розмірі, визначеному статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами перевірки суб’єктом господарювання вжиті заходи по усуненню порушення шляхом приведення цін у відповідність до Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Останні новини Чернігівщини

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А

З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01

З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.

Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56

22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.

Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54

Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.

Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52

Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу

Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51

У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини