Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 11 боєприпасів часів Другої світової війни
7 жовтня о 13:40 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області у встановленому порядку знищено п`ятьартилерійських снарядів часів Другої світової війни.
Артснаряд калібром 122 мм був виявленийвранці у лісовому масиві біля с. ШестовицяКиїнської територіальної громади Чернігівського району. До прибуття саперів місце знахідки охороняли співробітники Національної поліції.При обстеженні прилеглої території було виявлено ще 4 артилерійських снаряда калібром 45 мм часів Другої світової війни.
Цього ж дня об 11:15 надійшло повідомлення про виявлення предмета, схожого на вибухонебезпечний, на території приватного господарства по вул. Шевченка у с. БерестовецьКомарівської територіальної громади Ніжинського району. На небезпечну знахідку натрапив господар при проведенні земляних робіт неподалік власного будинку та негайно повідомив правоохоронців. Прибувши на місце події, сапери ДСНС ідентифікували предмет як артилерійський снаряд 76-го калібру часів Другої світової війни. При обстеженні прилеглої території сапери виявили ще 4 аналогічних снарядів. Боєприпаси було вивезено у безпечне місце та знищено: дві одиниці цього ж дня о 17:30, ще чотири об11:508 жовтня.
Також 8 жовтня о 14:35 було знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм часів минулих війн, виявленийнапередоднінеподалік приватного господарства по вул. Луговій с. Киселівка Менської ТГ Корюківського району.
Рятувальники ДСНС України вкотре застерігають! У разі виявлення вибухонебезпечних або підозрілих предметів, негайно повідомте Службу порятунку за номером телефону "101" або правоохоронців за номером телефону "102". Застарілі боєприпаси, які довгий час знаходились у ґрунті, несуть велику небезпеку. У жодному разі не слід самостійно викопувати, переносити, торкатися вибухонебезпечних предметів.
Бережіть своє життя та оточуючих!
ГУ ДСНС України у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21
Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).
Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26
З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
28 січня: цей день в Україні і світі 09:23
День 1435 Російська агресія - Day 1435 Russian aggression
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.