Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 15:40:30

Близько 55-60% юнаків ухиляються від призову на строкову службу

07.10.2021   08:22Агенцiя

З жовтня цього року до середини грудня на Чернігівщині, як і в інших куточках країни триватиме призов на строкову військову службу.

- Особливістю цього призову у нас є те, що раніше призовників ми відправляли до навчальних центрів. На сьогоднішній день військова частина направляє своїх представників для відбору юнаків. Перед призовом територіальними центрами проводиться робота щодо вивчення морально-ділових якостей та проходження контрольного медичного огляду, - зазначив військовий комісар Чернігівського обласного ТЦК та соцпідтримки полковник Олег Гончарук.

Перед прибуттям на збірний пункт, юнаки в обов’язковому порядку проходять тестування на COVID-19, тож йдуть до війська абсолютно здоровими.
Як зазначає керівництво Чернігівського ТЦК та соцпідтримки, -призовникам намагаються завжди йти назустріч, якщо є така можливість. Враховуючи, що у деяких з них, можливо існують проблеми щодо закінчення вишу через карантинні обмеження або інші причини сімейного характеру. В цьому разі початок служби для цієї категорії можна перенести з жовтня на листопад чи грудень.

- На жаль, близько 55-60% юнаків намагаються у той чи інший спосіб ухилятися від призову на строкову військову службу. Проте багато, хто з них не знає, що період проходження військової служби, а це загалом 18 місяців і 12 місяців для тих хто має вищу освіту і ступінь «магістр» даремно не пройде. Кожен з них отримає військово-облікову спеціальність, що завжди стане у пригоді в цивільному житті, - повідомив Олег Гончарук.

Поряд з різними видами забезпечення значно покращилося і речове забезпечення строковиків. Наразі військовослужбовці строкової служби забезпечуються на рівні з контрактниками.

Ігор Березинський, спеціальний кореспондент Інформагентства МО України АрміяInform

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».