Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 16:10:50

У Чернігові вперше прийнята програма придбання житла для внутрішньо переміщених осіб

05.10.2021   18:01Агенцiя

Чернігівська міська рада на своєму засіданні 30 вересня 2021 року затвердила Програму придбання у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам на 2021-2024 роки. Така програма містом прийнята вперше.

Її виконання буде у співпраці з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, в рамках постанови Кабінету Міністрів України від 04.10.2017 року № 769. Це профільне міністерство схвалило пропозицію міської ради про придбання в поточному році у комунальну власність 9 квартир для ВПО на умовах співфінансування. А саме, 70% коштів надаються з державного бюджету України і 30% - з бюджету територіальної громади міста.

Це лише перший з чотирьох етапів виконання програми, а за чотири роки заплановано придбати всього 38 житлових об’єктів. Загальний кошторис програми, враховуючи й частку держави - 29 244,2 тис. грн.

Зараз у виконавчому комітеті на обліку для отримання такого житла перебуває 38 сімей (всього 82 особи) внутрішньо переміщених осіб. Нагадуємо, що послуга з постановки на облік для забезпечення ВПО житлом надається через ЦНАП.

Відповідно до умов програми, житло для цих осіб буде надаватися в тимчасове користування, без права на його приватизацію та будь-яке відчуження в майбутньому. Додаткова плата за користування житлом з цього фонду для внутрішньо переміщених осіб відсутня – але вони, як і всі, повинні будуть самостійно сплачувати за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії.

Першочергове право на забезпечення тимчасовим житлом матимуть сім’ї з неповнолітніми дітьми, вагітні жінки, особи, які втратили працездатність, та особи пенсійного віку. Пріоритетність надання житлових приміщень визначиться за найбільшою кількістю балів, що набере внутрішньо переміщена особа/сім’я. Система нарахування цих балів визначена в «Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання тимчасово переміщених осіб». Зокрема, критерії такі:

• сім’ї з трьома і більше неповнолітніми дітьми – 27 балів;
• сім’ї з двома неповнолітніми дітьми – 26 балів;
• сім’ї з однією неповнолітньою дитиною – 25 балів;
• сім’ї, у складі яких є вагітні жінки, – 24 бали;
• сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність, – 23 бали;
• сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку, – 22 бали;
і т.д.

Довідково: також для вирішення житлового питання внутрішньо переміщених осіб наразі є декілька державних програм на пільгових умовах («Доступне житло», «Житлові приміщення для ВПО», «Грошова компенсація для ВПО, які є учасниками АТО»). На місцевому рівні житлове приміщення громадяни зі статусом ВПО мають змогу отримати з фондів житла для тимчасового проживання, житлового фонду соціального призначення та фонду тимчасового житла для проживання ВПО.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.