Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 15:33:37

Забезпечення навчальних та медичних закладів безпечною і якісною питною водою – на особливому контролі

04.10.2021   11:28Агенцiя

Забезпечення навчальних та медичних закладів безпечною і якісною питною водою – на особливому контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області. Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co-2» (зі змінами), для запобігання поширенню інфекційних хвороб та недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації, на виконання протоколу №25 від 3 вересня 2021 року засідання Чернігівської обласної комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій спеціалісти Держпродспоживслужби Чернігівщини у 3-ому кварталі здійснили 882 заходи державного нагляду (контролю) та комісійних перевірок дитячих садків, шкіл і закладів охорони здоров’я щодо безпечності та якості питної води.

Акредитованими лабораторіями досліджено 860 проб питної води за мікробіологічними і 836 – за санітарно-хімічними показниками. У 144 випадках досліджені зразки води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Відхилення були виявлені в закладах освіти Борзнянської, Прилуцької, Городнянської, Ічнянської міських рад, Талалаївської, Сосницької, Сновської, Дмитрівської, Куликівської, Ріпкинської, Лосинівської, Козелецької селищних рад, Комарівської, Височанської, Гончарівської, Киселівської, Новобілоуської, Іванівської, Вертіївської, Талалаївської, Кіптівської сільських рад.

Зокрема, у закладах дошкільної освіти досліджено 736 проб води питної. У 49 випадках виявлені відхилення, більшість з яких - за санітарно-хімічними показниками.

Із 910 проб, взятих у загальноосвітніх школах, відхилення за мікробіологічними і санітарно-хімічними показниками виявлені у 95 випадках.

У 50 зразках питної води із закладів охорони здоров’я відхилень за досліджуваними показниками не виявлено.

Також протягом 3-ого кварталу відповідно до бюджетної програми КПКВК 1209040 відібрано і досліджено у Чернігівській регіональній державній лабораторії Державної служби  України з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів 66 проб питної води за мікробіологічними і 68 - за санітарно-хімічними показниками. Відхилення виявлені у 3 випадках за мікробіологічними показниками.

Головне управління надало суб’єктам господарювання 34 рекомендаційні листи стосовно безпечності та якості питної води і 30 відповідних листів надіслано місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування

У Чернігові проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування 14:01

У Чернігові 24 січня проводять евакуацію всіх навчальних закладів через повідомлення про замінування.

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни?

З рук в руки: як документально засвідчити договір міни? 13:22

Бартер – це прямий безгрошовий обмін товарами або послугами. Віндосить давно заклав основи сучасних ринкових відносин, проте не залишився лише на сторінках книжок історії. Договір міни й сьогодні є розповсюдженимспособом засвідчення цивільно-правових відносин.

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно)

Офіцера з Чернігова нагороджено орденом Богдана Хмельницького (посмертно) 13:15

Старшого лейтенанта Володимира Шпака за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно). Відповідний Указ Президент України Володимир Зеленський підписав 21 січня.

 46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19

46,1% жителів Чернігівщини повністю вакциновані проти COVID-19 13:11

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 24 січня в області зроблено 774 737 щеплень проти Covid. Повну вакцинацію (2 дози) мають 375 938 осіб, або 46,1% дорослого населення. З-поміж них 43 особи отримали додаткову дозу та 4 364 — бустерну. Ще 18 454 людини (або 2,2%) щеплені першою дозою препарату.

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок

Про систему прибирання снігу на вулицях Чернігова розповів керівник КП АТП-2528 Руслан Волок 13:03

Керівник комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок у студії програми «На часі» телеканалу «Новий Чернігів» розповів про те, наскільки готові до несприятливих погодних умов чернігівські комунальники, о котрій годині доби виїжджає спецтехніка на дороги для прибирання снігу і за скільки годин вона може розчистити вулиці міста.