Практично завершені ремонтні роботи на 25-кілометровій ділянці дороги Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня
Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Чернігівській області.
Ділянка дороги починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирише і проходить по території Лосинівської ОТГ. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту - 98%.
Нагадаємо, у 2021 році продовжено розпочаті минулоріч у жовтні роботи з ремонту 45 кілометрів дороги Т-25-27 від Нового Бикова Монастирища. Дорога сполучає дві регіональні траси Р-67 Чернігів - Ніжин - Прилуки - Прирятин і Р-68 Талалаївка - Ічня - Тростянець - Сокиринці з національною Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Забезпечує рух транзитного транспорту, в тому числі великовагового вантажного. Дорога веде до об'єктів культурного надбання та природно-заповідного фонду, серед них - Ічнянський Національний парк.
Дорога ремонтується уперше за 50 років з часу її побудови. Прогресуюча ямковість, сітка тріщин, викривлення покриття та суцільні руйнування тривалий час створювали суттєвий дискомфорт для водіїв. Аби проїхати ці 45 кілометрів треба було витратити не менше години.
Відрізок ремонту поділений на дві ділянки протяжністю 25 та 20 км. Підрядні організації - ТОВ «ДС ПРОМ ГРУП» та «AzVirt» LLC. Залучений незалежний технічний нагляд. Перша ділянка - на завершальнофу етапі, на другій - ще буде укладатись верхній шар нового покриття.
В процесі ремонту дорога посилюється та робиться більш витривалішою до сучасних транспортних навантажень. Старий зношений шар дорожнього покриття знімається на 10 см, влаштовується нова більш жорстка основа зі щебеневої суміші укріпленої цементом, товщина шару - 22 см. Зверху укладається два шари асфальтобетону: вирівнюючий – 12 см, верхній – 5 см. Узбіччя будуть укріплені на ширину 1 м. Також проводитиметься розчистка та ремонт водопропускних труб, оновлення мостів. Для комфорту водіїв та пасажирів зроблені заїзні кишені та зупинки для транспорту, встановлено нові автопавільйони. Для безпеки дорожнього руху встановллюються дорожні знаки, бар'єрне огородження, напрямні пристрої, нанесено розмітку, влаштовано штучне освітлення в населених пунктах.
В рамках Програми президента України "Велике будівництво" у 2021 році у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.
Останні новини Чернігівщини
Продовжено реєстрацію заяв на отримання допомоги на придбання твердого палива 12:56
До уваги мешканців Чернігівської міської територіальної громади, які фактично проживають у житлових будинках/приміщеннях, котрі опалюються твердим пічним побутовим паливом!
На Чернігівщині триває збирання пізніх культур та посів озимих 12:19
Аграрії Чернігівської області проводять збирання пізніх культур та продовжують посів озимих під урожай 2026 року.
Громади Чернігівщини – серед претендентів на участь у пілотуванні системи профорієнтації 11:48
Швейцарсько-український проєкт DECIDE спільно з Міністерством освіти і науки України запрошує територіальні громади долучитися до створення сучасної системи профорієнтації для учнів та учениць 8–9 класів.
Чернігівщина – серед найсильніших на Чемпіонаті України з хортингу! 11:27
З 10 до 11 жовтня в Києві відбувся чемпіонат України з хортингу, розділ "Боротьба" (ударна техніка рук та ніг - заборонена).
Надавачі психосоціальних послуг області вдосконалюють професійні знання і навички 11:10
Низку тематичних навчань і тренінгів відвідали фахівці у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) Чернігівщини.