Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 січня, 05:50:20

Прокуратура відреагувала на незаконне будівництво в центрі Чернігова

31.08.2021   10:33Агенцiя

Чернігівською окружною прокуратурою до Чернігівського окружного адміністративного суду пред’явлено позовну заяву в інтересах держави в особі Державної інспекції архітектури та містобудування України до виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради про визнання протиправними та скасування рішень, скасування містобудівних умов та обмежень для проектування об’єкта будівництва - багатоповерхового житлового будинку.

При здійсненні функції представництва інтересів держави в суді установлено, що комунальному підприємству Чернігівської міської ради рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 20.12.2019 затверджено та надано містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку у м.Чернігові на земельній ділянці, яка перебуває в постійному користуванні комунального підприємства.

Виданими Містобудівними умовами і обмеженнями забудови земельної ділянки передбачено, що гранично допустима висотність будинку становить 15 м. Водночас у подальшому 20.08.2020 рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради внесено зміни до вказаних Містобудівних умов, у частині збільшення гранично допустимої висотності будинку з 15 м до 20 м.

Натомість прокуратурою з’ясовано, що наміри забудовника не відповідають містобудівній документації на місцевому рівні, а видані вищевказані містобудівні умови (після внесення змін до них) протирічать містобудівному законодавству, будівельним нормам стандартам і правилам.

Детальний план забудови центральної частини міста Чернігів передбачає максимальну висотність забудови земельної ділянки під вищевказаним об’єктом будівництва – 15 метрів.

Крім того, територія земельної ділянки, на якій запроектоване зведення будинку, розташована на території пам’ятки археології «Третьяк» у межах комплексної охоронної зони заповідника.

Ураховуючи викладене, для нового будівництва будівель та споруд на земельній ділянці місцевою містобудівною документацією, розробленою та затвердженою у відповідності до вимог законодавства,  встановлені обмеження: щодо поверховості - не більше 5 поверхів, та щодо висотності - не більше 15 м. Відповідне обмеження покликане забезпечити схоронність Національного архітектурно-історичного заповідника міста Чернігів.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

Small talk: 6 найпоширеніших помилок 17:48

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів

Смачні рецепти вихідного дня: зимові салати, які можна приготувати без свіжих овочів 17:29

Взимку купувати свіжі овочі не лише дорого. На смак вони також відрізняються від літніх, адже ростуть не на вулиці, а в теплицях.

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року

Гороскоп на тиждень з 24 до 30 січня 2022 року 17:12

Тиждень з 24 січня астрологічно буде дуже активним. У цей час зміниться загальне тло і підстави ухвалення рішень. Дедалі менше ухвалюватимуться інтуїтивні рішення. У цей час більшого значення набувають дії, засновані на конкретних планах.

23 січня - який день, свято та прикмети

23 січня - який день, свято та прикмети 17:03

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.