Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 10:14:46

Прокуратура повертає у власність громади гідроспоруди на Коропщині

30.08.2021   10:45Агенцiя

Чернігівський окружний адміністративний суд своїм рішенням задовольнив позов прокурора та визнав протиправною бездіяльність Коропської селищної ради Новгород-Сіверського району при набутті у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водних об’єктів -комплексу гідротехнічних споруд на ставку-русловому «ГЕС» на території села Карильське, який включає, окрім іншого, шахтний водоскид та 900- метрову ґрунтову греблю.

Подачі позову передувало вивчення стану додержання законодавства при збереженні та використанні гідротехнічних споруд, у т.ч. водосховищ.

Суспільний інтерес у належному оформленні права комунальної власності на такі об’єкти зумовлений необхідністю забезпечення належного регулювання водокористування через наявну систему інженерних об’єктів, які після ліквідації колишніх сільськогосподарських та рибогосподарських підприємств залишилися безхазяйними, відтак зазнають руйнування, втрачають здатність здійснювати свої функції. Наведене негативно впливає на стан водних ресурсів та прилеглих земельних ділянок.

З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, прокуратура звернулася до суду з позовом, в якому вимагала визнати протиправною бездіяльність органу місцевого самоврядування та зобов’язати його вчинити дії щодо набуття у комунальну власність майна інженерної інфраструктури водного об’єкту: земляної греблі, водоскидної споруди, та інших гідроспоруд, що входять до меліоративної системи.
Надавши належну оцінку доводам сторін, Чернігівським окружним адміністративним судом позов прокурора задоволено у повному обсязі.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.