Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 08:55:56

У Чернігові з'явиться перша у місті локальна станція доочистки та знезалізнення води

21.08.2021   11:28Агенцiя

Через значний вміст заліза у воді, яка видобувається на ВНС-2 «Подусівка» та накопичення осаду в трубах, від мешканці деяких районів міста періодично надходять скарги на якість питної води.

Наприкінці вересня 2021 року КП «Чернігівводоканал» планує запустити першу в місті Чернігові локальну станцію доочистки та знезалізнення, після чого якість питної води в житловому масиві по вулиці Козацька має покращитись.

Чернігівська вода – ідеальна, але…

Про високу якість питної води в місті Чернігові знають по всій Україні. Наше місто – одне з трьох, де воду можна пити прямо з-під крану. Мешканці Чернігова є споживачами необробленої (природної) води, отриманої безпосередньо з підземних джерел питного водопостачання.

Те, що артезіанська вода не проходить процедуру обробки, є, з одного боку, перевагою, а з іншого – проблемою, через яку на вулицях Козацька, Льотна, 1-й Гвардійської Армії та в районі Ремзаводу споживачі періодично отримують воду з осадом бурого кольору. Справа в тому, що саме в зазначені точки на карті нашого міста є кінцевими для зони дії ВНС-2 «Подусівка». Тому, весь осад заліза, разом з водою, збігає саме сюди і, періодично з’являється в кранах споживачів.

Зазвичай, найкращим варіантом було б очистити воду від осаду заліза безпосередньо на ВНС-2, але вартість такої станції водопідготовки перевищує фінансові можливості КП «Чернігівводоканал».

 

Чи всю воду в Чернігові потрібно очищувати

Якщо говорити про якість питної води в Чернігові, то можна стверджувати, що ідеальною для споживання є вода, яка видобувається на ВНС-3 «Бобровиця». Якість цієї води відповідає всім високим стандартам і сьогодні не потребує додаткового доочищення.

Через наявність станції водопідготовки можна назвати ідеальною і воду з ВНС-5 «Хімволокно». Але воду з цієї насосної станції споживає незначна кількість населення, адже територія колишнього «Хімволокно» віддалена від житлової забудови Чернігова. Свого часу керівництво підприємства пропонувало Киїнській ОТГ прокласти до трьох кілометрів водопроводу і отримувати воду високого ґатунку, але ідея не знайшла підтримки у керівництва громади. Наразі Киїнка, Трисвятська Слобода та Зарічне отримують воду із свердловини «Зарічна». За результатами аналізів у воді з цієї свердловини підвищений вміст заліза. Через це, відповідно до норм законодавства, вартість води для споживачів нижча на 20%.

На ВНС-1 «Ялівщина» також видобувається якісна вода, яку споживають мешканці району вулиці Героїв Чорнобиля та центральної частини міста.

Вода, що видобувається в зоні дії ВНС-4 «Полуботки» поки що відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», але в подальшому, швидше за все, вона також потребуватиме доочищення від зайвого заліза. Тобто, і тут, для забезпечення населення якісною водою, треба планувати будівництво станції знезалізнення.

 

Перша локальна станція знезалізнення запрацює наприкінці вересня

Саме через брак коштів керівництвом Чернігівського водоканалу було запропоновано збудувати в місті декілька локальних станцій знезалізнення. Це дасть можливість хоча б частково вирішити проблему водозабезпечення там, де вона відчувається найбільш гостро.

Підготовчі роботи для монтажу станції знезалізнення по вул. Козацька, 26А, вже виконано. Наразі в м. Київ закінчується монтаж обладнання на базі морського контейнеру.

21 серпня станцю знезалізнення буде доставлено в Чернігів, де розпочнеться її підключення до водопроводу

Станція доочистки та знезалізнення питної води, яка будується за адресою вулиця Козацька, 26А, стане для міста експериментальною. Аналогічні станції вже працюють в інших містах України. Принцип її роботи дещо відрізняється від принципу роботи станції водопідготовки, яку КП «Чернігівводоканал» планує збудувати в районі ВНС-2.

Від того, наскільки якісно нова станція по очищатиме воду, залежить доля ще двох проєктів, розроблених комунальним підприємством: це проєкти двох локальних станцій знезалізнення по вулиці Льотна.

Фінансування будівництва станції знезалізнення по вулиці Козацька, 26А здійснюється в рамках інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» за кошти підприємства. Вартість станції знезалізнення 6 647 972,14 грн. з ПДВ.

Важливим моментом є те, що станція знезалізнення буде зменшувати вміст заліза у воді, не впливаючи на загальний склад мінералізації води. 

За інформацією КП «Чернігівводоканал»

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.