Поліцейські Чернігівщини оголосили підозру за незаконну вирубку лісу у заповіднику майже на 350 тисяч гривень
Співробітники Новгород-Сіверського районного відділу поліції довели причетність 33-річного місцевого мешканця до незаконної порубки 380 дерев на території Мезинського національного природного парку. Поліція повідомила йому про підозру у скоєнні злочину.

Поліцейські встановили, що місцевий мешканець на території національного заповідника щоденно протягом вересня 2020 року пиляв дерева. Загалом зловмисник здійснив порубку 270 сосен, 105 беріз та 5 осик. Своїми діями він заподіяв серйозну шкоду довкіллю та завдав збитків на понад 340 тисяч гривень.
Спиляні дерева зловмисник планував продати і вже підшукував покупців. Однак його планам завадили поліцейські – він не встиг вивезти деревину з парку і збути її.
Поліцейські вилучили деревину та повернули її Мезинському національному парку.
Протягом року поліцейські проводили досудове розслідування та збирали ґрунтовну доказову базу для притягнення зловмисника до кримінальної відповідальності.
19 серпня поліція оголосила чоловіку про підозру.
Нині вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Також встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до протиправної діяльності.
Слідчі Новгород-Сіверського районного відділу поліції розслідують кримінальне провадження за частиною 4 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу у заповіднику, що спричинила тяжкі наслідки). Її санкція передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.
Досудове розслідування триває під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури.
Сектор комунікації
поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Кулінарний хаб у Чернігові — майданчик для змін у харчуванні дітей області 11:28
Цього року в КЗ «Чернігівський центр ПТО» Чернігівської обласної ради запрацював кулінарний хаб — єдиний в регіоні. На його потужностях, окрім учнів профтеху, освоюючи нові для себе технології, вчаться готувати й кухарі, що працюють у шкільних їдальнях або на дотичних підприємствах.
Поліція проводить перевірку за фактом ймовірних хуліганських дій у Чернігові 10:07
Учора до поліції надійшло повідомлення, що в місті Чернігові на зупинці перебуває невідомий хлопець, який тримає в руках предмет, що схожий на пістолет і споряджає його набоями.
Повідомлення про початок відбору кандидатів до складу Ради ветеранів при Чернігівській обласній державній адміністрації 09:26
Відповідно до розпорядження (pdf, 252 КБ) начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 20 червня 2025 року № 783 «Про утворення ініціативної групи» та з урахуванням Порядку та умов відбору кандидатів до складу Ради ветеранів при Чернігівській обласній державній адміністрації, затверджених заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації 20 червня 2025 року (далі – Порядок та умови), 23 червня 2025 року оголошується початок відбору кандидатів до складу Ради ветеранів при Чернігівській обласній державній адміністрації (далі – Рада ветеранів).
Відновлено гаряче водопостачання за низкою адрес у Чернігові 08:50
Комунальне підприємство «Теплокомуненерго» Чернігівської міської ради інформує, що 20 червня 2025 року о 17:00, після завершення аварійно-ремонтних робіт на теплових мережах, відновлено подачу гарячої води до житлових будинків, закладів освіти та охорони здоров’я за численними адресами міста.
У Прилуках поліція задокументувала спробу нетверезого водія надати неправомірну вигоду поліцейським 08:28
Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 41-річного водія мопеда «Honda», який керував транспортом у нетверезому стані. За відмову від складання адміністративних матеріалів правопорушник пропонував поліцейським неправомірну вигоду в сумі 300 доларів США.