Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 09:51:28

У цьому році форум «Сіверська брама» вже всеукраїнський

10.08.2021   11:55Агенцiя

4-6 серпня на території дитячого табору «Дивосвіт» у селищі Седнів Чернігівського району Чернігівської області проведено Всеукраїнський національно-патріотичний форум «Сіверська брама».

Нагадаємо, що в минулому році форум проведено як обласний захід. На нього звернули увагу як на успішну й перспективну форму спілкування активістів…

Учасниками зібрання стали представники громадськості з 16-и областей України, які прибули в Седнів для обміну досвідом, напрацювання ідей та ініціатив з метою реалізації програми національно-патріотичного виховання.

Організатори: Департамент сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівський обласний молодіжний центр за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Прикметно, що вже в перший день роботи форуму презентовано фотовиставку про історію боротьби військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа, а наступного дня тривали напружені й плідні дискусії про пластовий рух, цивільно-військове співробітництво в системі національно-патріотичного виховання, військово-патріотичне виховання на прикладі Фастівського клубу «Каскад» та інші.

Засадам патріотичного виховання була присвячена дискусія на тему «Локальний патріотизм в громадянській освіті». Академічний характер, на перший погляд, цього обговорення, зацікавив учасників, бо нерозуміння термінології та суті, критеріїв визначення хто український герой, а хто ні, здатні не тільки звести нанівець всі зусилля, а навіть дати негативний результат.

«Назва форуму «Сіверська брама» — символізує соборність України та готовність її захистити. Чернігово-Сіверщина — одна з брам оборони нашої країни–фортеці перед гібридною агресією Російської Федерації. І найголовніше, треба ставити за мету, щоб громадяни, насамперед молодь, навіть без пояснень розуміли цей символізм», — так підсумував розмову щодо важливості патріотичного символізму назв всіх видів заходів із національно-патріотичного виховання в самому широкому розумінні роботи в громадянській освіті Сергій Бутко, один із спікерів, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

«Українські герої в часи існування комуністичного тоталітарного режиму (1917-1991 роки): 1) боролися за українську ідентичність, за незалежність України, захищали свій народ від поневолювачів; 2) боролися у власній державі за її національні інтереси. Отже, ті українців, які воювали в лавах армії радянської Росії/СРСР та інших держав, що панували на території України, і не скоїли військових злочинів, злочинів проти людяності, не брали участі у геноцидах, — жертви політики таких чужих держав, «гарматне м’ясо» на чужий службі… А якщо воювали проти української держави часів Української революції 1917-1921 років, українського національно-визвольного руху, воюють проти сучасної відновленої держави Україна – тоді вони колабораціоністи, зрадники України», — підкреслив він після обговорення цього гострого питання.

«Образ патріота можна окреслити так: дієва любов до України та її захист. Коли вимагає ситуація, то людина, що огорнула себе синьо-жовтим прапором — патріот, герой. Тому що це дія, коли вона потрібна в умовах гострої ситуації, небезпеки. Якщо замість патріотичної роботи в усіх сферах життя країни, роботи без пафосу, самореклами та з метою досягти реального результату, особа тільки й бігає на знакових заходах із прапором, б’є себе в груди: «Я — суперпатріот», то це вже називається заробляти на патріотизмі…», — наголосив після активного обміну думок Павло Славинський, учасник бойових дій в російсько-українській війні, психолог.

 

Сергій Горобець,

Український інститут національної пам’яті

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.