Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 4 липня, 06:22:50

На Чернігівщині ведеться робота із розширення мережі служб для осіб, які постраждали від домашнього насильства

10.08.2021   11:29Агенцiя

Голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус взяв участь у нараді щодо розвитку мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, яку провів, 9 серпня, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

омашнє насильство, як наголосив Глава уряду, — серйозна проблема українського суспільства. За аналітикою ООН, в усьому світі, в тому числі й в Україні, на ситуацію не на краще вплинув COVID-19. Тому протидія домашньому насильству — одна з цілей і напрямів сталого розвитку нашої держави, визначена Указом Президента.

— Дуже важливо залучити до процесу органи місцевого самоврядування і громади. Ця проблематика має перейти на рівень громад, щоб дійсно отримати бажаний результат. І головне — сконсолідувати зусилля, — підкреслив Денис Шмигаль.

На тому, що минулого року значно зросла кількість проявів насильства у родинах, наголосила й перша леді Олена Зеленська, яка також долучилася до наради. Вона акцентувала, що домашнє насильство — це не сімейна справа, що має вирішуватися за зачиненими дверима. На місцях варто відповідальніше поставитися до створення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих. Так, за словами Олени Зеленської, із майже півтори тисячі територіальних громад в Україні трохи більше 200 подали заявки на отримання відповідної субвенції.

Варто зазначити, що до Міністерства соціальної політики України цьогоріч подали документи для отримання субвенції з державного бюджету на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, шість територіальних громад Чернігівської області. Три з них — Варвинська, Ніжинська та Корюківська — цю субвенцію отримали.

Ініціатива полягає у тому, щоб на місцях були створені притулки, де б постраждалі від будь-якого прояву насильства особи могли отримати низку послуг — від консультації до тимчасового перебування. Ці послуги мають бути спрямовані на те, щоб людина повернулася до повноцінного життя, а не лише «пересиділа» скрутну хвилину.

Загалом на Чернігівщині створено 25 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, у тому числі один притулок (Корюківська ТГ) та 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування (Варвинська, Ніжинська, Носівська, Линовицька, Любецька територіальні громади). Працюють 19 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги: у І півріччі цього року здійснено більш ніж пів тисячі виїздів до населених пунктів з метою профілактики та надано понад 300 консультацій телефоном.

Також діє Чернігівський обласний центр соціально-психологічної допомоги, основним завданням якого є надання невідкладної комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-педагогічних, соціально-медичних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг тощо) особам, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі членам сімей, в яких було вчинено насильство чи існує реальна загроза його вчинення, та потерпілим від торгівлі людьми. За пів року 2021-го послугами закладу скористались 18 осіб (8 жінок та 10 дітей), які постраждали від домашнього насильства.

Робота із розширення мережі служб для осіб, які постраждали від домашнього насильства, в області триває.

Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.