Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 січня, 23:32:38

У Парафіївській громаді стартував проєкт по створенню веломаршруту «Від парку до парку»

10.08.2021   11:04Агенцiя

На території Парафіївської тергромади стартував проєкт по створенню веломаршруту «Від парку до парку», який з’єднає дві величезні пам'ятки садово-паркового мистецтва XVIII — ХІХ ст.: Качанівський парк та Тростянецький дендропарк.

🌳🌲 Від парку до парку — це накатана, рівна, з твердим покриттям та з низьким автомобільним трафіком дорога протяжністю 30 км. А також – можливість побачити понад сотню локацій в самих парках.
📌 Качанівський парк (560 га) — є одним з найбільших пейзажних парків в Україні та Європі. Тут збереглися паркові мости, видові галявини, Гірки кохання і Вірності, «романтичні руїни» та багато інших родзинок 👉 https://cutt.ly/xQEtMZk

📌 Тростянецький дендропарк (204 га) має набагато більше дендрологічне розмаїття, а його колекція інтродуцентів отримала статус «Національного надбання України». Тут збереглися «Швейцарські ландшафти» з ущелиною, Колона смутку, паркові мости, гірки — Сторожова, Дідова, Кудлата, Ротонда, стави з лебедями, неймовірна майже двохсотрічна туя західна та багато іншого.
🔊 «Часто ні мешканці, які живуть поряд, ні туристи що мандрують Чернігівщиною, навіть не здогадуються про унікальність, важливість, атрактивність чи фотогенічність таких місць», — зазначили в ході презентації автори проєкту.

Попереду ще дуже багато цікавої роботи:
🚴‍♀️ дослідження карт, схем, генеральних планів парків;
🚴‍♀️ натурні дослідження об’єктів, професійні фотозйомки та зйомки з дрону,
🚴‍♀️ дендрологічні дослідження насаджень та пам’яткознавчі дослідження змістів і паркових форм;
🚴‍♀️ велосипедна подорож тестувальниками маршруту по всім доріжкам та завулкам величезних паркових територій, яка планується вже в перших числах жовтня.
🚴‍♀️ пошук сучасних ІТ-рішень разом та багато іншого.

🔊 «Метою проекту «Від парку до парку» є залучення сталого потоку туристів в Парафіївську ОТГ, до складу якої входять дві туристичні перлини Чернігівської області. Також веломаршрут – це старт для більш глобальних проєктів», — говорить архітекторка, реставраторка, технічний експерт та керівник проєкту Олеся Чаговець.

🧲 Мати на своїй території туристичні магніти — цього замало. Питання в тому, скільки часу відвідувач проводить на території локації, що він там робить та які послуги може отримати.

🔊 «Для громади це можливість залучення туристів, розвитку туристичної інфраструктури та створення нових робочих місць», — додає менеджерка туристичної діяльності, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Парафіївської тергромади та менеджерка проєкту Ірина Слюсар.

✅ Велика перевага маршруту «Від парку до парку» — в рамках цього проєкту йдеться про добре відомі туристичні магніти, зазначає науковиця, мезеологиня, дослідниця об’єктів культурної спадщини та розвитку туризму, експертка з розвитку туризму в територіальних громадах та експертка зі стратегічного планування музеїв і заповідників Олена Жукова.
🔊 «Площа лише Качанівського парку – понад 500 га. Такі великі території екскурсійно майже не обслуговуються, вони залишаються непропрацьованими з точки зору туристичного потенціалу. Дати велосипед – унікальна ідея розкрити цей потенціал», — вважає вона.

📌 Проєкт «Веломаршрут об`єктами культурної спадщини Парафіївської ОТГ «Від парку до парку» фінансується в рамках грантової програми «Культура.Туризм. Регіони» від Українського культурного фонду та підтримується Державним агентством розвитку туризму України.

#ОТГ_Інформ_Чернігівщина

Останні новини Чернігівщини

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля

У Ладанській ОТГ відкрився Центр культури і дозвілля 14:02

20 січня в Ладанській територіальній громаді відкрили Центр культури та дозвілля.

Дует

Дует "Інша тиша" презентував свій новий альбом 14:00

У бібліотеці ім.М.Коцюбинського відбулась презентація другого альбому «Потяг» дуету «Інша Тиша».

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 21 січня по 8:00 22 січня 2022 року

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті

Завдяки черговому етапу реконструкції Журавської школи дітлахи навчаються у теплі і комфорті 13:43

Оновленння будівлі одного з найбільших сільських освітніх закладів громади – Журавського, триває вже кілька років поспіль.

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4

У Ніжиніській громаді оптимізують шкільну мережу: закриють школи №12 та 4 11:43

20 січня відбулося засідання чергової 19 сесії Ніжинської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини